Uroczyste obchody Dnia Bibliotekarza i Bibliotek

11 maja 2022 roku, w siedzibie Gminnej Biblioteki Publicznej w Trzcinicy odbyła się uroczystość z okazji Dnia Bibliotekarza i Bibliotek.

 

Na spotkanie przybyli zaproszeni goście: wójt gminy Trzcinica Grzegorz Hadzik, sekretarz gminy Trzcinica Renata Ciemny, dyrektor Zespołu Szkół w Trzcinicy Małgorzata Hadzik, dyrektor Gminnego Żłobka w Trzcinicy Ewa Hetmańczyk, zastępca skarbnika gminy Aleksandra Jokiel, sołtys Sołectwa Trzcinica i radny Rady Gminy Trzcinica Krzysztof Ostrowski, prezes Stowarzyszenia Wsi Trzcinica „Przyszłość” Anna Parzonka wraz z członkiniami stowarzyszenia, emerytowana dyrektor książnicy w Trzcinicy Henryka Bednara oraz pracownicy biblioteki.

Spotkanie obfitowało w wiele atrakcji oraz niespodzianek.
Na wstępie wszystkich zaproszonych gości powitała dyrektor biblioteki Renata Gość, która zaprosiła wszystkich do obejrzenia scenki „Teleexpressu” w wykonaniu uczniów z Zespołu Szkół w Trzcinicy, przygotowanej pod kierunkiem nauczycielki Ewy Gaze.

Następnie dyrektor książnicy Renata Gość podziękowała wszystkim zgromadzonym za życzliwą oraz owocną współpracę w zakresie popularyzacji kultury i szerzenia czytelnictwa na terenie gminy. W dalszej kolejności miłymi, pełnymi uznania słowami i kwiatami pogratulowała Wandzie Adamskiej – autorce obrazów haftowanych, których otwarcie ekspozycji pn. „Igłą malowane” miało miejsce podczas tego uroczystego wydarzenia.

Pani Wanda pochodzi z miejscowości Janówka i w wolnym czasie haftuje tworząc przepiękne prace przedstawiające m. in. krajobrazy, kwiaty oraz wizerunki postaci biblijnych. Spotkanie było również okazją do wręczenia statuetki i tym samym nadania tytułu honorowego Przyjaciela Biblioteki Annie Parzonce – prezes Stowarzyszenia Wsi Trzcinica „Przyszłość” za dotychczasową współpracę z Gminną Biblioteką Publiczną w Trzcinicy.

Następnie głos zabrał wójt gminy Trzcinica oraz sekretarz gminy Trzcinica, którzy zwrócili się do dyrektor oraz pracowników książnicy z życzeniami i podziękowaniami za zaangażowanie i dokonania na rzecz lokalnej kultury. Na ręce Renaty Gość zostało również wręczone podziękowanie oraz życzenia nadesłane od dyrektor Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu – Małgorzaty Grupińskiej-Bis.

Osobne gratulacje złożyli także prezes Stowarzyszenia Wsi Trzcinica „Przyszłość” wraz z członkiniami stowarzyszenia oraz dyrektor Zespołu Szkół w Trzcinicy i Gminnego Żłobka w Trzcinicy. Wszyscy zaproszeni goście odśpiewali również symboliczne „Sto lat” jako wyraz wdzięczności dla dyrektor biblioteki. Całość uświetnił mini recital muzyczny Marka Kowalskiego, który wykonał utwory ze swojej autorskiej płyty.

Spotkanie odbyło się w serdecznej atmosferze, sprzyjającej rozmowom na temat bibliotek, ich roli w naszej gminie, a także wymianom wspomnień, poglądów oraz wyzwań, przed którymi stoi biblioteka w najbliższym czasie.

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments