Łódzkie na Plus – Absolutorium na powitanie lata

Dwie sesje w roku elektryzują samorządowców jak żadne inne: budżetowa i absolutoryjna. W ostatni czwartek mieliśmy w Sejmiku Województwa Łódzkiego tę drugą. Radni rozliczali zarząd województwa za realizację podejmowanych zadań w ubiegłym roku.

Głosowanie nad absolutorium i wotum zaufania poprzedziła dyskusja nad stanem województwa łódzkiego.

– To był bardzo trudny czas, ale dzięki sprawnym działaniom, szybkim decyzjom i reagowaniu na pojawiające się potrzeby, ani na chwilę nie wypadliśmy z biegu – mówił Grzegorz Schreiber. – Przez cały ten czas, ścigając się z pandemią, byliśmy krok przed nią. Dlatego w Łódzkiem nie zabrakło miejsc w szpitalach, nie zabrakło leków, środków do dezynfekcji, nie zabrakło sprzętu ratującego życie.

Radni docenili walkę z Covid, ale również przygotowanie do nowego rozdania pieniędzy unijnych, czy realizację własnych programów, bo przy 18 głosach za, 14 przeciw i 1 wstrzymującym się Sejmik udzielili absolutorium Zarządowi Województwa Łódzkiego za 2021 rok. Takim samym rezultatem zakończyło się głosowanie nad wotum zaufania.

Na konto tegorocznych dokonań zapisany będzie natomiast rozstrzygnięty właśnie program „Moce nadŁódzkie”. Stowarzyszenia, kluby sportowe, fundacje, ochotnicze straże pożarne, organizacje turystyczne i inne organizacje pozarządowe mogły starać się o pieniędzy na działania mające na celu pomoc uchodźcom z Ukrainy. Chętnych na realizację zadań pomocowych było tak wielu, że zarząd województwa zdecydował o zwiększeniu puli pieniędzy przeznaczonych na nie z 1 mln do 3 mln zł. Dotacje otrzymało 111 podmiotów.

Wszyscy wspominają jeszcze huczne rozpoczęcie lata w województwie łódzkim. Były regaty, rodzinny bieg z przeszkodami Armagedon Ninja Show, piknik i Letnia Scena z gwiazdami muzyki dyskotekowej. Miało to miejsce nad Jeziorskiem w Ostrowie Warckim.

A przed nami kolejne spotkania na piknikach województwa łódzkiego:

1 lipca w Rząśni w powiecie pajęczańskim,
3 lipca w Szadku (pow. zduńskowolski),
8 lipca w Lubochni (pow. tomaszowski),
15 lipca w Szczercowie (pow. bełchatowski),
22 lipca w Krośniewicach (pow. kutnowski),
29 lipca w Sędziejowicach (pow. łaski).

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments