Łódzkie na plus – To był tydzień

Puchar pełen mleka

Oferta wakacyjnych rozrywek w województwie łódzkim jest bardzo szeroka. Od szybkich szachów po festiwal mleka.

Łódź znów była areną pojedynków szachowych na najwyższym poziomie. W Teatrze Wielkim zorganizowany został Puchar Polski w Szachach. Najszybsi szachiści sprawdzili się w turnieju szachów błyskawicznych o Puchar Marszałka Województwa Łódzkiego. Głównym partnerem wydarzeń organizowanych przez Polski Związek Szachowy był Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego.

Przypomnijmy, że marszałek Grzegorz Schreiber jest pomysłodawcą programu „Łódzkie gra w szachy”, w którym szkoleni są najmłodsi – od zerówki do trzeciej klasy. Do tej pory w projekcie wzięło udział blisko pół tysiąca przedszkolaków i uczniów z naszego województwa.

Zwycięzcą łódzkiej edycji Pucharu Polski został Jakub Kossakowski, który w finale pokonał Grzegorza Nasutę. W zawodach wzięło udział ponad trzystu zawodników, w tym krajowa czołówka. W Turnieju o Puchar Marszałka w szachach błyskawicznych najlepszy był Marcin Tazbir.

Zabawa przy szklance mleka

W Zduńskiej Dąbrowie w powiecie łowickim na Festiwalu Mleka spotkali się natomiast producenci i smakosze nabiału. W Łódzkiem po raz pierwszy zorganizowano imprezę branżową o tak dużej skali. Swoje delegacje handlowe wysłały nawet kraje Bliskiego Wschodu i państwa afrykańskie.

Oprócz degustacji i dobrej zabawy zorganizowana została wystawa maszyn rolniczych. Na imprezę zaprosiło Stowarzyszenie Innowatorów Wsi, a jednym z patronów był marszałek województwa łódzkiego Grzegorz Schreiber.

„Łódzkie smakuje”

Skoro mowa o kulinariach, to ruszyły zgłoszenia do wojewódzkiego konkursu „Łódzkie smakuje”, który zostanie rozstrzygnięty podczas tegorocznych Dożynek Wojewódzkich w Radomsku. Konkurs jest adresowany do Kół Gospodyń Wiejskich, a przygotowane przez nie potrawy będą oceniane w dwóch kategoriach: „Wytrawne smaki Łódzkiego” i „Słodkie smaki Łódzkiego”. Za najsmaczniejsze potrawy i wypieki czekają atrakcyjne nagrody. Termin zgłoszeń upływa 1 sierpnia – warto się pospieszyć. Formularz zgłoszeniowy i wszelkie informacje o konkursie dostępne są na stronie lodzkie.ksow.pl.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments