DOŻYNKI GMINNO-PARAFIALNE WIELKI BUCZEK 2022

W sierpniu w Wielkim Buczku dziękować za plony będą mieszkańcy gminy Rychtal! Sprawdź program dożynek gminno-parafialnych 2022 w naszej gminie!

Istota dożynek

Dożynki to święto, które pozwala rolnikom podziękować za plony i prosić o urodzaj w latach kolejnych. Uroczystości dożynkowe mają zarówno charakter świecki, religijny jak i ludowy. Łączy się je z zabawą na cześć ukończenia zbiorów i podziękowaniu ziemi za liczne plony.

Istotnymi symbolami ceremonii są wieńce dożynkowe, które są wnoszone na początku rozpoczęcia uroczystości. Kolejnym ważnym elementem jest wręczenie chleba, który został upieczony z tegorocznych plonów. Co ciekawe, Erntedankfest (dosł. święto dziękczynienia za plony) obchodzone jest nie tylko w Polsce, ale również w Niemczech i Szwajcarii.

► DOŻYNKI GMINNO-PARAFIALNE WIELKI BUCZEK 2022

Dożynki gminno-parafialne 2022 organizowane przez Gminę Rychtal, Sołectwo Wielki Buczek i Parafię pw. Św. Jana Nepomucena w Wielkim Buczku odbędą się 27 sierpnia na boisku sportowym w Wielkim Buczku. Tegoroczne Święto Plonów zapowiada się niezwykle hucznie. Gwiazdą wieczoru, która umili zebranym świętowanie będzie gwiazda Disco Polo – zespół „Veegas”! Na terenie imprezy dostępne będą punkty informacyjne;

Zakład Zagospodarowania Odpadów Olszowa Sp. z o.o.
Programu Priorytetowego „Czyste Powietrze”
Nasi najmłodsi mieszkańcy podczas tegorocznych dożynek nie będą miały czasu na nudę! Do ich dyspozycji będą różne atrakcje m.in.:

animatorzy,
szczudlarze,
darmowe dmuchańce,
malowanie twarzy
Uroczystości dożynkowe o godzinie 15:00 rozpoczną się Dziękczynną Mszą Świętą Dożynkowej (polową) o godzinie 15:00. O 16:00 zebrani wysłuchają uroczystego wystąpienia Wójta Gminy Rychtal oraz zaproszonych gości. Po wystąpieniach nastąpi wręczenie stypendiów Wójta Gminy Rychtal za wysokie wyniki w nauce w roku szkolnym 2021/2022. O godzinie 17:00 na terenie wydarzenia rozpocznie się III Turniej Sołectw o Puchar Przechodni Wójta Gminy Rychtal!

► W programie części artystycznej:

20:00 – Występ chóru „Laskowianie”
21:00 – GWIAZDA WIECZORU – koncert zespołu „Veegas”
22:00 – Teatr tańca z ogniem w wykonaniu tancerzy ognia „IKAR”
22:30 – Zabawa taneczna z DJ K@rol M Music

SPOKAJMY SIĘ NA TEGOROCZNYCH DOŻYNKACH GMINNO-PARAFILANYCH W WIELKUM BUCZKU!

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments