Łódzkie na plus w poprzednim tygodniu

Łódzkie sprzyja mamom i imprezuje

Dobra wiadomość dla przyszłych mam. Nowoczesny sprzęt do badania i leczenia kobiet trafi do szpitala im. Madurowicza w Łodzi.

Będą to m.in. nowy ultrasonograf, laparoskopy i histeroskopy czyli urządzenia do badania ginekologicznego z wykorzystaniem mikrokamerki. Aparatura trafi na oddziały ginekologiczno-położnicze Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala im. Pirogowa w Łodzi, którego częścią jest Ośrodek Szpitalny im. Madurowicza.

Wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński podpisał w umowę z dyrektorem szpitala Romanem Bocianem dotyczącą przekazania na ten cel 2,7 miliona złotych. Sygnatariuszom towarzyszył Grzegorz Schreiber, marszałek województwa łódzkiego, który już zapowiedział, że na najbliższej sesji Sejmiku WŁ złoży wniosek o uzupełnienie tej kwoty o kolejne 300 tys. zł z budżetu województwa.

Razem z wcześniej przekazanymi pieniędzmi z budżetu województwa szpital im. Pirogowa będzie mógł realizować przedsięwzięcia za ponad 14 mln zł. Część inwestycji już jest w toku: modernizowane i wyposażane w sprzęt są dwie sale operacyjne, sala pooperacyjna, wybudowane zostaną dwie duże windy.

Studenci – sportowcy rywalizowali we Łódzkiem

Łódzkie pożegnało uczestników Europejskich Igrzysk Akademickich Łódź 2022. To było 16 dni sportowej walki i wielkich emocji. Igrzyska rozgrywane były w 20 dyscyplinach, na 20 arenach. Sportowcy – kilka tysięcy zawodników z ponad czterdziestu krajów Europy – rywalizowali między innymi w siatkówce, koszykówce, piłce nożnej, tenisie, pływaniu, wspinaczce.

– Serdecznie dziękuję, że jako sportowcy-akademicy odwiedziliście nasz regon, bo  wypełniliście go radością i śpiewem. Szczególnie dziękuję reprezentacji Ukrainy. To wy, nasi młodzi przyjaciele, dumnie nieśliście błękitno-żółtą flagę, budziliście sympatię i byliście tą częścią sportowej rodziny, która pozwoliła pokazać, że solidarność środowiska akademickiego i sportowego jest z wami – mówił wicemarszałek Zbigniew Ziemba podczas ceremonii zamknięcia igrzysk w hali Sport Arena w Łodzi.

Zapraszamy na dożynki

A już 21 sierpnia Dożynki Województwa Łódzkiego w Radomsku. W Parku Solidarności wystąpią m.in. grupa Turnioki, Dawid Kwiatkowski, Feel i Ray Wilson, ale atrakcji będzie dużo więcej. Zapraszamy!

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments