Prędkość zero tolerancji

W miniony weekend funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kępnie przeprowadzili działania prędkość zero tolerancji. Ujawniono 25 osób, które popełniły wykroczenia.

W sobotę 6 sierpnia br. policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kępnie przeprowadzili działania „Prędkość zero tolerancji”, ukierunkowane w szczególności na młodych kierowców, którzy przekraczają dozwoloną prędkość na terenie powiatu kępińskiego.
Podczas działań funkcjonariusze skontrolowali 28 kierujących, z czego 20 z nich przekroczyło dozwoloną prędkość za co zostali ukarani mandatami karnymi. Pięciu kierowców zostało pouczonych za swoje przewinienia drogowe. Zatrzymano jeden dowód rejestracyjny od pojazdu za zły stan techniczny pojazdu.
Nadmierna prędkość, jest główną przyczyną wypadków drogowych.

W trakcie trwania działań, na ulicy Poznańskiej w Kępnie funkcjonariusze zauważyli jak po drodze między jadącymi pojazdami biega mały kotek. Jak dobrze wiadomo, policjanci na co dzień ratują życie i zdrowie ludzkie. Jednak zdarzają się sytuacje, w których pomocy potrzebują także zwierzęta. Funkcjonariusze również na takie wydarzenia nie są obojętni i właściwie reagują, dlatego też od razu podbiegli do czworonoga i się nim zaopiekowali.
Po kilkunastu minutach czworonoga przekazano właścicielce.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments