DKK dla dorosłych – 20.09.2022 r.

We wtorkowe popołudnie 20 września, odbyło się pierwsze powakacyjne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych działającego przy Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Wieruszowie.

Tematem rozmów była książka “Dam ci to wszystko” Dolores Redondo. To mroczny kryminał nagrodzony najważniejszą hiszpańską nagrodą literacką Premio Planeta 2016.
Najpopularniejsza powieść w Hiszpanii w 2017 roku. Książka jest bardzo ciekawa a fabuła zaskakująca. Poczytny pisarz Manuel dowiaduje się o śmierci swojego męża, jednak gdy jedzie na miejsce wypadku, dowiaduje się, że Alvaro prowadził w tym mieście drugie życie. Zmarły pochodził z arystokratycznego rodu Muniz de Davila, ponadto od trzech lat nosił tytuł markiza. Pełen żalu do zmarłego męża o to, że tak naprawdę go nie znał, Manuel poznaje jego rodzinę, nastawioną do niego negatywnie ze względu na orientację seksualną. Na dodatek sprawa wypadku staje się podejrzana i gwardzista Nogueira przekonuje Manuela do pozostania w Santo Tome i odkrycia na własną rękę tajemnicy śmierci Manuela. Książka jest pełna zwrotów akcji, zaskakujących faktów i zakończenia którego nikt się nie spodziewał.

Dziękuję uczestniczkom DKK za mile spędzony czas.

Wszystkich miłośników dobrej książki zapraszamy 25 października na spotkanie DKK. Przedmiotem dyskusji będzie książka „Jak w kabarecie. Obrazki z życia PRL” Andrzeja Klima.

Edyta Garczarek moderator DKK dla dorosłych, MGBP w Wieruszowie.

Miejsko-Gminna Biblioteka  Publiczna w Wieruszowie.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments