Pierwsza przysięga Terytorialsów w Łasku

17 września na placu 11 Listopada w Łasku odbyła się uroczysta przysięga wojskowa żołnierzy 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej. Przysięgę wojskową złożyło 100 nowych Terytorialsów, którzy przez ostatnich 16 dni szkolili się w koszarach formowanego od sierpnia br. 93 batalionu lekkiej piechoty w Łasku.

„Słowa roty przysięgi wojskowej w obliczu obecnych wydarzeń na Ukrainie a także w odniesieniu do rocznicy napaści Armii Czerwonej na teren Rzeczypospolitej Polskiej nabierają szczególnego znaczenia. Stawiennictwo do służby jest wyrazem Waszego patriotyzmu i zobowiązania wobec Ojczyzny. Wierzę, że służba w 9 Łódzkiej Brygadzie Obrony Terytorialnej otworzy Wam drogę do dalszego rozwoju i będzie źródłem satysfakcji z pełnionego obowiązku” – powiedział do nowych żołnierzy 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej dowódca pułkownik Paweł Wiktorowicz.

Na przysiędze obecny był Dowódca Wojsk Obrony Terytorialnej generał broni Wiesław Kukuła. Uroczystość swoją obecnością uświetnili również parlamentarzyści, przedstawiciele władz samorządowych, administracyjnych, służb mundurowych, weterani i mieszkańcy Łasku.

W szeregi 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej wstąpili ochotnicy, którzy na co dzień wykonują takie zawody jak: m. in. nauczyciel, fryzjer, listonosz, pracownik ochrony, operator maszyn. Wśród nowych Terytorialsów są również studenci i uczniowie.

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments