Powitalne spotkanie uczniów technikum agrobiznesu z Prezesem SDM w Wieluniu

W dniu 08.09.2022 roku Prezes Zarządu Spółdzielni Dostawców Mleka w Wieluniu Marek Kapica odwiedził Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Lututowie.

Wizyta Prezesa jest kontynuacją porozumienia, które ZSCKR podpisał z SDM w maju 2022 roku i na mocy tego porozumienia Spółdzielnia Dostawców Mleka objęła patronatem klasy technikum w zawodzie technik agrobiznesu. Prezes Marek Kapica złożył życzenia w nowym roku szkolnym i obdarował wszystkich uczniów patronackich klas produktami spółdzielni oraz voucherami do Empiku na kwotę 100,00 zł. Opowiedział również o historii SDM w Wieluniu oraz o perspektywach współpracy z naszą szkołą.

Spółdzielnia Dostawców Mleka w Wieluniu to zakład mleczarski z ponad 80-letnią tradycją, powstały na podwalinach Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej i wcześniej działającej Okręgowej Mleczarni Spółdzielczej „Wielunianka”. Obecnie jest jednym z większych producentów wyrobów nabiałowych w regionie łódzkim. Mleczarnia posiada własną bazę surowcową. Mleko do przerobu pozyskiwane jest od wielu dostawców z okolicznych powiatów. Sztandarowym produktem firmy jest, dobrze wszystkim znany, twarożek kanapkowo – sernikowy „Mój Ulubiony”. W ofercie SDM posiada także mleko i mleczne napoje fermentowane oraz odtłuszczone mleko w proszku. Wyroby spółdzielni są w pełni naturalne, nie zawierają barwników, aromatów, substancji konserwujących, skrobi, zagęstników i wypełniaczy. W SDM został wdrożony i funkcjonuje system umożliwiający zapewnienie bezpieczeństwa zdrowotnego żywności HACCP, system zarządzania jakością ISO 9001 i system zarządzania środowiskiem ISO 14001 wdrożony na kotłowni. Dodatkowo spełnione są wymagania systemu HALAL dla mleka odtłuszczonego w proszku.

Po spotkaniu z uczniami technikum agrobiznesu dyrektor ZSCKR Robert Majchrowicz, wicedyrektor Beata Górecka i kierownik kształcenia praktycznego Elżbieta Herbik-Wójciak prowadzili rozmowy o dalszej współpracy z tak znamienitą Firmą. Prezes Marek Kapica stwierdził, że jest otwarty na różne formy współpracy. W perspektywie mamy też spotkania z pracownikami SDM, którzy w formie prelekcji przedstawią uczniom jak funkcjonuje spółdzielnia.
Współpraca ZSCKR w Lututowie i SDM w Wieluniu ma dobre rokowania i będzie ona niewątpliwie korzyścią dla uczniów naszej szkoły oraz SDM.
Elżbieta Herbik – Wójciak

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments