Marek Zgadzaj ku potomnym – historia Lututowa

Z przyjemnością informujemy, że w tym miejscu będą gromadzone wszystkie materiały pana Marka Zgadzaja, opowiadające historię Lututowa i jego okolic oraz niezwykłego kościoła w tej miejscowości. Jak pisze sam autor – zapraszamy do zwiedzania naszego miasta i gminy Lututów i zatopienia się równocześnie w płynący powiew historii naszej ziemi oraz bogactwo naszych zabytków. To uczta dla każdego. Zapraszamy.

My, jako Redakcja, zapraszamy do zapoznania się z tymi publikacjami!

Lututów – siły i słabości na tle jedenastu wieków państwa polskiego

Lututów – gmina – powiat wieluński, obszar na przełomie XVI-XVIII wieku

Cztery strony historii Lututowa spisane ręką zapewne naszego mieszkańca

Lututów XV – XVIII w. na tle historii Państwa Polskiego

Lututów – Pomnik Wyzwolenia Polski

Obraz Matki Bożej Jasnogórskiej- Lututów, powiew historii minionych lat

Parafia Lututów, powrót do przeszłości, dla pokoleń przyszłości

100. rocznica Cudu nad Wisłą. Lututów – symbole tamtych lat

Widok tego, czego nie zobaczymy. Lututów – trzeci kościół tej ziemi

Kościół w Lututowie – po 103 latach koniec tajemnic

Lututów – ulica Wieruszowska początku lat 40-tych ubiegłego stulecia

Kolumna Najświętszego Serca Pana Jezusa – plac kościelny w Lututowie

Kościół w Lututowie – kolejne wyzwanie minionych lat

Kościół w Lututowie – od budowy po dzień dzisiejszy

Historyczne dzieje Lututowa

Uroczyste odsłonięcie pomnika na lututowskim rynku

Możliwość komentowania jest wyłączona.

........................................................................................................................................................................................................................................................................................... Ilustrowany Tygodnik Powiatowy Redakcja zastrzega sobie prawo do zmiany tytułów i adiustacji tekstów. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń, reklam i artykułów sponsorowanych oraz Listów/Maili do Redakcji. Nie publikujemy Listów do Redakcji/Maili od osób anonimowych. Autor ww może zastrzec sobie prawo „Dane osobowe tylko do wiadomości Redakcji”. Materiałów nie zamówionych nie zwracamy. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie i publikowanie treści artykułów, zdjęć bez zgody właściciela portalu www.powiatowy.pl ZABRONIONE. STALE WSPÓŁPRACUJĄ: Anna Świegot, Eugeniusz Tomaszek, Piotr Kołodziejczyk, Przemek, Rafał Wróbel, Marek Zgadzaj, Andrzej Olbromski, Wacław Zabłocki, Jerzy Maciejewski, Zbigniew Machelak, szkoły, instytucje, urzędy.