Bike Adventure 2014 – dobre wyniki naszych rowerowych śmiałków

Dominik Zawierta był jedynym śmiałkiem który wystartował w tej czterodniowej etapówce mtbDominik Zawierta był jedynym śmiałkiem, który wystartował w tej czterodniowej etapówce mtb, reprezentując wieruszowski klub.

W Karkonoszach i Górach Izerskich na początku lipca odbyła się  Bike Adventure 2014, impreza dla miłośników jazdy na rowerach górskich. Trasy prowadziły  najładniejszymi szlakami polskich gór. Na kolejne etapy codziennie wyruszało  300 pasjonatów mtb.

W zmaganiach wzięli  udział sportowcy amatorzy w różnym wieku, a najstarszymi byli  mężczyźni z kategorii M6, to znaczy ci, którzy ukończyli 61 rok życia. Kolarze rywalizowali  codziennie na dwóch dystansach: FUN i PRO. Różnią się one od siebie długością, a także przewyższeniem, czyli łączną wysokością, którą mają do pokonania zawodnicy. Dystans FUN jest krótszy i zazwyczaj  miał około 30 km długości. Dystans PRO jest dwukrotnie dłuższy, a więc wymaga znacznie lepszej kondycji.

Trasa Bike Adventure 2014 w wersji FUN – 115 km, 3800 m.np.m. była zbliżona do ubiegłorocznej, każdy etap to ok. 30 km ścigania na którym  można się przyzwoicie zmęczyć ale również cieszyć się jazdą po najciekawszych szlakach Karkonoszy i Gór Izerskich.

Natomiast trasa Bike Adventure 2014 w wersji PRO – 240 km i 7700 m.n.p.m. to idealnie pasujący wyścig  od początku do ostatniego dnia rywalizacji, interwałowy, z niezliczoną ilością krótkich podjazdów, zjazdów i singli.

W kategorii FUN – MO udział wziął Dominik Zawierta  nr startowy 168 z Pieczysk reprezentujący TSR ASHIMA Wieruszów.

W imprezie reprezentując  powiat kępiński  udział wzięli jeszcze trzej zawodnicy:

Michał Cierpik nr startowy 13  reprezentujący MTB TEAM SOKÓŁ BRALIN – VIDONI kategoria FUN-M3. Zajął w klasyfikacji generalnej   w swej kategorii 6 miejsce.

Jarosław Maciejewski nr startowy 177 – kategoria  FUN-M4 reprezentujący MTB TEAM SOKÓŁ BRALIN – VIDONI. Zajął w klasyfikacji generalnej  w swej kategorii 12 miejsce.

Włodzimierz Zawadzki nr startowy 158 – kategoria PRO-M5  reprezentujący MTB TEAM SOKÓŁ BRALIN – VIDONI. Zajął w klasyfikacji generalnej  w swej kategorii 3 miejsce.

Każdy kto ukończył tą imprezę już zasługuje na szacunek, Dominik Zawierta ukończył ją na 5 miejscu – to mega wyczyn i to startując pierwszy raz na Bike Adventure.

Opr. .E.T – foto. TSR-ASHIMA Wieruszów.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii, Powiat Kępiński, Powiat Wieruszowski. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.