Kronika Strażacka

354px-Logo_pspOd dnia 17.08.2015 do dnia 23.08.2015 Państwowa Straż Pożarna odnotowała 27 zdarzeń.

 

 

W dniu 19.08.2015 o godz.1150 Powiatowe Stanowisko Kierowania otrzymało zgłoszenie o pożarze ładowarki w jednym z zakładów produkcyjnych. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano palącą się ładowarkę czołową oraz palący się skład surowca naturalnego o dużej powierzchni służący do wyrobu płyty wiórowej.

Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu dwóch prądów wody w natarciu na palącą się ładowarkę i składowisko surowca oraz jednego prądu wody w obronie na pozostałe obiekty produkcyjne. Po dojechaniu kolejnych zastępów straży zwiększono ilość prądów wody o kolejne cztery oraz w celu zwiększenia skuteczności działań wykorzystano również działko wodne o dużej wydajności.

Dodatkowym utrudnieniem w działaniach był porywisty wiatr który przerzucał zarzewia ognia w różne miejsca składowiska pyłu drzewnego. Działania te wystarczyły do lokalizacji i ugaszenia pożaru. Ogólnie w działaniach udział brało sześć zastępów straży pożarnej.
Do pozostałych zdarzeń w jakich uczestniczyła Państwowa Straż Pożarna dotyczyła pożarów ściernisk i słomy oraz usuwaniu owadów błonkoskrzydłych.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Powiat Wieruszowski. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments