Akcja „Nieletni” za nami

narko111801W miniony piątek policjanci Komendy Powiatowej Policji w Kępnie prowadzili akcję związaną z zatrzymywaniem nieletnich sprawców czynów karalnych.

 

 

19 lutego br. policjanci Komendy Powiatowej Policji w Kępnie prowadzili działania pod nazwą „Nieletni bez uzależnień”. W szczególności kontrolowano miejsca gromadzenia się młodzieży, sprawdzano czy nie posiadają przy sobie środków odurzających bądź nie są pod wpływem alkoholu. Szczegółowo kontrolowano również możliwość popełnienia przez nich czynów karalnych związanych z aktami wandalizmu, aktami chuligaństwa i niszczeniem mienia.

W ramach akcji wylegitymowano ponad 130 osób, przeprowadzono kilkadziesiąt interwencji – również wobec osób pełnoletnich.wystawiono ponad 20 mandatów, skierowano także – w jednym przypadku – wniosek o ukaranie do Sądu Rejonowego.

W godzinach popołudniowych, patrol policji zatrzymał w centrum Kępno, 15-latka z gm. Kępno, który posiadał przy sobie marihuanę. Nastolatek został przewieziony do Komendy Powiatowej Policji w Kępnie. O fakcie poinformowano rodziców. materiały sprawy zostaną przekazane do Sądu Rejonowego, Wydział Rodzinnych i Nieletnich w Kępnie.

http://www.kepno.policja.gov.pl/

Ten wpis został opublikowany w kategorii Powiat Kępiński. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments