Odrodzenie w Miłosierdziu Bożym

Węglewice (1)Przez 40 dni chodziliśmy z Tobą Panie Jezu drogą krzyża i płakaliśmy gorzkimi żalami przejęci niesprawiedliwym strasznym wyrokiem i ogromem Twego cierpienia i męki.

 

 

 

Do końca nas  umiłowałeś, w modlitwie w pokorze i spowiedzi kruszyliśmy nasze serca,  twarde opoki. Wiele razy Jezus zapowiadał śmierć na krzyżu swoim uczniom mówiąc, że trzeciego dnia zmartwychwstanie.

Jak przez wieki tak w poranek wielkanocny roku 2016 w bardzo licznej procesji, w promieniach słonecznej wiosny, przeszliśmy wokół kościoła w Węglewicach, a dzwony radośnie głosiły:

„Wesel się Królowo miła,
Ten, który zrodzony Zmartwychwstał ! Alleluja”

Tegoroczny symboliczny wystrój Bożego grobu w kościele w Węglewicach nawiązuje do przeżywanego Roku Miłosierdzia: od obrazu Miłosiernego Jezusa wypływają promienie czerwony i biały, by połączyć się z promieniem czerwonym od krzyża, gdzie adorowany był Najświętszy Sakrament – bo tylko, odrodzenie może przyjść w naszej Ojczyźnie, religijne i moralne, kiedy staniemy się sługami miłosierdzia, niosąc Przykazania Boże i Ewangelie w perspektywie Światowych Dni Młodzieży.

W symbolicznym wystroju grobu obok przeżywanego Roku Miłosierdzia, nie mogło zabraknąć akcentu Jubileuszu 1050. lecia Chrztu Polski: od Ducha Świętego przez spływające łaski do chrzcielnicy umieszczony został orzeł piastowy i napis roku chrztu.

Niech Duch Święty, pobudza nas i prowadzi do zbawienia, do nieba.

Chrystus Miłosierny, nieustannie  czeka na Ciebie i twoje odrodzenie, abyś zmienił i naprawił swoje życie, a On będzie Twoim wsparciem.

Paulina Tomczyk

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Węglewice. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments