Mail do Redakcji

Płot 005 (Copy)Witam,

w załączeniu przesyłam Państwu materiał stanowiący dowód zachowania młodzieży po imprezie w Jutrkowie.

 

Wynika z tego, że trzeba więcej i częściej owe imprezy organizować, być może wtedy nabiorą swoistej ogłady i będą już wiedzieli, że Noc Świętojańska to nie Sylwester (wówczas bowiem przyjęła się tradycja z wynoszeniem ogrodzenia).

Szczerze mówiąc w ogóle mnie to nie dziwi, to nie pierwszy przypadek wandalizmu. Może dobrym pomysłem byłoby zorganizowanie konkursu na rozwalanie przęseł ogrodzenia, proponuję jednak by było to ogrodzenie własne, tudzież rodziców, którzy dopiero wtedy będą mogli okazać wszem i wobec swoją dumę z własnych, jakże cudownych latorośli. Póki co chciałabym pogratulować wysokiej kultury osobistej i dobrego wychowania, jak również wysokiego mniemania o sobie. Podejrzewam jednak, że niejeden z zaangażowanych opryszków nie potrafi policzyć do stu, lub też pojęcia nie ma o ortografii, za to doskonale wie jak zniszczyć to, na co ktoś musiał oczywiście zapracować. Ktoś, kto nie biegnie jako pierwszy na darmowe żarło, a myśli już o dniu następnym i obowiązkach, tym samym nawet do głowy by mu nie przyszło, że przyjemność sprawić może zniszczenie czyjegoś mienia. Ale cóż…czego spodziewać się można? Nie wychowa wół sokoła, tylko większego…!

Pozdrawiam gorąco całą Redakcję, jak również autorów opisanego dzieła – przęseł zostało kilka jeszcze, zapraszam.

Zapraszam również wszystkich tych, którzy nie znają definicji szacunku do osób, jak i ich pracy, bardzo chętnie ją przedstawię.

P.S.

Zakładam, że nikt się tym nie zainteresuje, gdyż może nie być to zgodne z polityką gazety, jednakże wierzę, iż tym razem się mylę.

(Imię i Nazwisko, oraz dane kontaktowe tylko do wiadomości Redakcji)

Od Redakcji:

Festyn Rodzinny w Jutrkowie  odbywał się  w niedzielę 26 czerwca. Organizatorami imprezy byli: Sołectwo Jutrków, Gmina Wieruszów i Wieruszowski Dom Kultury. Autor  maila do naszej redakcji podkreślił w rozmowie telefonicznej, że  to nie pierwszy raz, kiedy po imprezie w Jutrkowie wandale niszczą różne rzeczy. Postanowiliśmy zapytać organizatorów festynu, czy są w posiadaniu informacji o wandalizmie po imprezie (być może w czasie jej trwania).

Skonstatowaliśmy się z dyr. WDK Dawidem Kosakiewiczem, który notabene poinformował nas, że jest w drodze do Lizbony. O akcie wandalizmu w Jutrkowie jednak nie słyszał.

Próbowaliśmy się skontaktować z sołtysem Jutrkowa. Uzyskaliśmy informację, że sołtys jest na wizycie u lekarza. Skontaktujemy się z nim  za jakiś czas.

Oczywiście zapytaliśmy dyżurnego KPP czy policja miała takie zgłoszenie. Dyżurny Śpigiel odpowiedział, że takiego zgłoszenia nie było.

Poprosiliśmy o rozmowę  panią burmistrz Renatę Świeściak. Poinformowała nas, że skontaktuje się z sołtysem Jutrkowa i sprawa ta powinna  zostać zgłoszona na policję. Pani burmistrz dodała również, że  kwestią ubezpieczeń zajmował się Wieruszowski Dom Kultury.

Po godzinie 17.00 skontaktował się z nami sołtys Jutrkowa. Powiedział, że on o żadnym wandalizmie nie wie. Koło sali było w porządku a dalej to on nie chodził. Zdaniem sołtysa  osoba, której uszkodzono ogrodzenie powinna zgłosić się do niego lub zgłosić ten fakt na policję. O  tym, jakoby po  wcześniejszych imprezach w Jutrkowie  miały się dziać podobne rzeczy sołtys też nie słyszał.

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Jutrków. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments