Oceniamy pracę radnych

oceniamy-radnych16 listopada 2014 r. odbyły się wybory samorządowe (druga tura 30 listopada). Wkrótce połowa obecnej kadencji  radnych i samorządowców wybranych na funkcje publiczne. Rajcy, burmistrzowie, wójtowie będą wypełniać swoje mandaty do wyborów w 2018 roku.

 

Zapytaliśmy wszystkich 15 radnych Rady Miejskiej w  Wieruszowie, 21 radnych Rady Miejskiej w Kępnie, 17 radnych Rady Powiatu Wieruszowskiego i 17 radnych Rady Powiatu Kępińskiego o bilans ich działalności na „półmetku” kadencji. Poprosiliśmy o wskazanie sukcesów i porażek pracy radnego.

Napływające do naszej redakcji odpowiedzi radnych miejskich, powiatowych i pozostałych samorządowców będziemy sukcesywnie publikować.

Niektórzy radni poprosili nas o przedłużenie terminu na udzielenie odpowiedzi, na co przystaliśmy. Poinformujemy  wyborców, naszych czytelników i internautów, którzy radni i samorządowcy nie wykazali dobrej woli współpracy z lokalnymi mediami i nie okazali szacunku wyborcom nie udzielając odpowiedzi i nie przedstawiając  sprawozdania z pracy radnego/samorządowca za  prawie 2-letni okres (półmetek kadencji).

O podobne sprawozdanie zwrócimy się pod koniec kadencji do wszystkich samorządowców z terenu gmin w  powiecie wieruszowskim i kępińskim. Mamy nadzieję, że wykazane  efekty pracy radnych i samorządowców pomogą wyborcom w podjęciu decyzji, czy osoby te zasługują na ponowne zaufanie i oddanie na nich głosów w  wyborach samorządowych na jesieni 2018 roku.

 

Drodzy wyborcy, czytelnicy, internauci;

dziś możecie ocenić pracę rajców Rady Miejskiej w Kępnie: Tomasza Soleckiego, Andrzeja Jóźwika i Wiesława Walasa oraz radnych  Rady Miejskiej w Wieruszowie Mirosława Jakubczaka i Pawła Szandały. 

 

 

tomasz-solecki-kepno (Copy)Tomasz Solecki
Radny Rady Miejskiej w Kępnie

 

 

 

Dziękując za przesłaną korespondencję pragnę podzielić się z Państwem informacjami

z przebiegu mojej działalności jako Radny Rady Miejskiej w Kępnie na rzecz mieszkańców
Miasta i Gminy Kępno.

Złożone interpelacje:
– w sprawie montażu koszy na odpady w ciągu ul. Zamenhofa w Kępnie;
– w sprawie montażu oświetlenia ulicznego w ciągu ul. Zamenhofa w Kępnie;
– w sprawie wykonania kanalizacji sanitarno – deszczowej przy ul. Ogrodowej w Kępnie.

W przygotowaniu są dwa wnioski do budżetu Miasta i Gminy Kępno na 2017 rok. Dotyczą one:
– wymiany nawierzchni dziedzińca Gimnazjum Nr 1 im. Polskich Olimpijczyków
w Kępnie przy ul. 1000 – lecia;
– wykonania chodnika dla pieszych w miejscowości Domanin Wieś.

Podjąłem inicjatywę przesunięcia przejścia dla pieszych na drodze krajowej nr 11 na
skrzyżowaniu dróg ul. Warszawskiej, ul. Grobla i ul. Kwiatowej oraz wyposażenia sygnalizacji świetlnej w odpowiedni sygnalizator. Spowodowało to poprawę bezpieczeństwa osób korzystających z przedmiotowego przejścia, a w szczególności dzieci zmierzających do pobliskiej Szkoły Podstawowej nr 3 oraz Gimnazjum Nr 1.

Każdego roku czynnie uczestniczę w realizacji Kępińskiego Budżetu Obywatelskiego. Spotykam się z mieszkańcami, przedstawiam im założenia poszczególnych projektów oraz zachęcam do głosowania.

Z poważaniem
Tomasz Solecki

 

Jóżwik (Copy)Andrzej Jóźwik

Radny Rady Miejskiej w Kępnie

 

 

 

Odpowiadając na Pani pytania dotyczące działalności radnego informuję, że jestem radnym trzeciej kadencji z kolei, w radzie miejskiej pracuję w komisji zajmującej się sprawami oświaty. Myślę, że biorąc pod uwagę moje doświadczenie i karierę zawodową w tej właśnie dziedzinie mam pełne kompetencje. Nigdy nie próbowałem oceniać mojej pracy w radzie pod kątem sukcesów lub porażek. Tak jak mówi ustawa o samorządzie gminnym radny obowiązany jest pracować godnie, rzetelnie i uczciwie mając na względzie dobro mieszkańców. Tak staram się postępować i myślę, że pomaga mi w tym pełna niezależność.

Dla mnie sukcesem jest fakt, że startując z własnej listy wyborczej kolejny raz, jednoznacznie zostałem obdarzony zaufaniem mieszkańców mojego okręgu. Uważam, że w pracy radnego nie najważniejsze jest wywalczenie remontu „kawałka chodnika” i stawianie takich spraw na „ostrzu noża”, chociaż zdaję sobie sprawę, że są to sprawy ważne dla społeczeństwa. Jako radny staram się wspierać wszystkie dobre inicjatywy i uchwały służące dobru mieszkańców, bez względu na to kto jest ich autorem. Głośno sprzeciwiam się tym, które w moim przekonaniu źle im służą.

Pracując wiele lat w samorządzie oraz będąc radnym zdobyłem duże doświadczenie i kompetencje, które wykorzystuję w trakcie debat i posiedzeń komisji w rzeczowych i merytorycznych dyskusjach o zasadach funkcjonowania gminy, tworzeniu i realizacji budżetu, pracy jednostek organizacyjnych, tworzeniu prawa lokalnego itd.

W ostatnim czasie angażowałem się szczególnie w działania na rzecz realizacji w ramach budżetu obywatelskiego parkingu przy ul. Nowowiejskiego jak również w sprawy związane z ustaleniem stawek za wywóz odpadów. Wyniki głosowań były inne niż mój punkt widzenia ale na tym polega demokracja i z pokorą przyjmuję jej wyniki.

Do każdego posiedzenia rady, komisji czy debaty jestem przygotowany merytorycznie i staram się wyjaśniać nurtujące mnie wątpliwości. Nie należę do radnych, którzy popierają każdą inicjatywę władz gminy, gdyż zdarza się, że w moim przekonaniu są one niezgodne z oczekiwaniami mieszkańców. Z racji wykonywanej pracy spotykam się często z mieszkańcami na różnych uroczystościach i imprezach ale najważniejszy dla mnie jest bezpośredni kontakt. Jako, że w większości mój okręg wyborczy to spółdzielcze osiedle mieszkaniowe to niemal każdego dnia rozmawiam z moimi wyborcami, słucham ich uwag, wyjaśniam wątpliwości. Mam z nimi bezpośredni kontakt i chętnie odpowiadam na ich pytania. Jako radny staram się także wspomagać inicjatywy mieszkańców przed władzami spółdzielni. Moim hasłem wyborczym było: „Uczciwość i kompetencje, z dala od polityki” i myślę, że w pełni je realizuję.

Z poważaniem:
Andrzej Jóźwik Radny Rady Miejskiej w Kępnie

 

Walas (Copy)Wiesław Walas 

Radny Rady Miejskiej w Kępnie

 

 

 

Ad 1. Zaangażowałem się:
• w remont chodnika przy ul. Jana Krasickiego w Kępnie
• wykonanie monitoringu wizyjnego na terenie KOSiRu
• zamontowanie dodatkowych koszy na śmieci wzdłuż ulicy Poznańskiej
• ustawienie w mieście dodatkowych koszy na zwierzęce odchody
• sprawdzenie jakości wody w zbiorniku wodnym na KOSiRZe
• poprawienie stanu nawierzchni drogi łączącej ulicę Wrocławską z ogródkami działkowymi
• ochronę ptaków gniazdujących w blokach Spółdzielni Mieszkaniowej
• w sprawę rozsypania zepsutej żywności na łąkach – interwencja w Wydziale Ochrony Środowiska
• wyrównanie terenu obok garaży przy ulicy Osińskiej
• interwencję w sprawie przycinania drzew
• przeprowadzenie sekcji zwłok nieżywych łabędzi ze zbiornika KOSiRu
• w akcję „Pomóżmy kasztanowcom”
• działania mające wstrzymać budowę fermy norek amerykańskich

Ad 2. Zgłosiłem 8 interpelacji i wniosków. W większości jestem usatysfakcjonowany
z załatwionych spraw, niektóre z nich będę się starał realizować do skutku w nowym budżecie.

Ad 3. Wprowadzenie inwentaryzacji ptaków gniazdujących w blokach mieszkalnych, przed planowanymi ociepleniami budynków Spółdzielni Mieszkaniowej w Kępnie, wspomaganie cyklicznej akcji „Pomóżmy kasztanowcom”, udział w akcji adopcji drzew w Kępnie, ustawienie w mieście dodatkowych koszy dla właścicieli psów.

Ad 4. Jestem członkiem Komisji Mieszkaniowej, Polityki Społecznej, Zdrowia i Spraw Socjalnych, w której rozwiązuję sprawy przydziału mieszkań, uczestniczę w wizjach lokalnych, spotykam się z lokatorami pragnącymi rozwiązać swoje problemy.

Ad 5. Regularnie spotykam się z mieszkańcami i rozwiązuję ich bieżące problemy przez bezpośrednią interwencję u osób odpowiedzialnych lub też zgłaszam to na sesji. Regularnie spotykam się z radnymi Klubu Forum Społeczno-Gospodarcze, gdzie dyskutujemy o problemach mieszkańców miasta i formach ich rozwiązywania. Uczestniczyłem również w spotkaniach z mieszkańcami Miasta i Gminy Kępno organizowanych przez Stowarzyszenie Czyste Środowisko dotyczących wstrzymania planowanej budowy fermy norek amerykańskich w Zosinie.

Ad 6. Poparłem inicjatywę poprawy infrastruktury KOSiRu (to zapis z mojego programu wyborczego). Na terenie KOSiRu powstało lodowisko, powstaje drewniany pomost i będzie również budowany kryty basen. Jest również remontowana ulica Walki Młodych granicząca z KOSiRem. To zwiększa atrakcyjność tego terenu i pozwoli mieszkańcom na aktywne spędzanie wolnego czasu. W zakresie ochrony środowiska (zapis z mojego programu wyborczego); pomagałem ratować łabędzie, jerzyki, drzewa kasztanowce.

Z poważaniem
Wiesław Walas

 

Mirosław Jakubczak

Radny Rady Miejskiej w WieruszowieMirosław Jakubczak

 

 

 

W odpowiedzi na pismo z dnia 04.08.2016 r. odnośnie działania i aktywności radnych Rady Miejskiej pragnę ustosunkować się do zadanych pytań.

1. W jakie sprawy się zaangażowałem się ,jako radny RM w Wieruszowie ,jakie powziąłem inicjatywy:
– wykonanie inwestycji mającej na celu odwodnienie ul. Ostrzeszowskiej ,lepszą kontrolę miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych
– odprowadzenie wód opadowych z ul. Mirkowskiej wzdłuż torów kolejowych w kierunku rzeki Prosny ,oraz zamontowania oświetlenia na ul. Granicznej , a także wykonanie dokumentacji na wykonanie rowu wzdłuż ul. Ostrzeszowskiej w stronę Państwa Tomczyków mających odprowadzić wodę spływającą z Firmy Betrad do rowu a nie jak to się dzieje obecnie na grunty Pani Fras
– wykonanie utwardzenia na odcinku 70 m drogi na ul. Kolejowej w kierunku posesji Państwa Musiałów , oraz wykonanie chodnika i nawierzchni na ul. Kolejowej i wpisanie do priorytetów inwestycyjnych gminy
– ograniczenia tonażu na drodze nr.8 ,pogłębienia rowu melioracyjnego przebiegającego przez działki Pani Fras
– wymalowania pasów przejścia dla pieszych oraz wymianę lamp na ul. Ostrzeszowskiej ,lepszego oznakowania i zamontowania sygnalizatorów świetlnych na przejściu dla pieszych na ul. Mirkowskiej na wysokości Zespołu Szkół nr.2
– stworzenie programu edukacji profilaktycznej o tematyce zażywania dopalaczy
– o wystąpienie do nadzoru budowlanego i zbadanie stanu technicznego wieży ciśnień ,która wzbudza obawy mieszkańców
– odwodnienie ,poszerzenie ul. Rzemieślniczej na odcinku od STW do ul. Mirkowskiej i wykonania nowej nawierzchni
– dostarczenie informacji mieszkańcom ul. Teklinowskiej 2A od firmy ISTA w sprawie dostarczania ciepła do lokali komunalnych(rozliczanie roczne) ,powiadomienia mieszkańców przez Przedsiębiorstwo Komunalne o przyczynach pogorszeniu się jakości wody na terenie Gminy Wieruszów oraz utworzenie nowego przejścia dla na ul. Kolejowej koło Firmy Technostal
– nawiązanie kontaktu z właścicielami działki przy skrzyżowaniu ul.Podzamcze i Kużnicka i doprowadzenia do spotkania z władzmi miasta i do wykupu tej działki przez Gminę Wieruszów poprawiając przez to lepsze utrzymanie czystości i pielęgnacji tej działki i w przyszłości jej zagospodarowania
– poruszenie spraw związanych z likwidacją zagrzybienia ,zawilgocenia i pęknięć na stropach pomalowania klatek schodowych mieszkańcom ul. Teklinowskiej nr.2A oraz o spotkanie Prezesa Przedsiębiorstwa Komunalnego i Burmistrza z mieszkańcami
– poruszenie spraw związanych z przekazaniem stołówek szkolnych przez organ prowadzący w prywatne ręce już od 1 września 2016r(dzięki dużemu zaangażowaniu stołówki funkcjonują po staremu)
– zwrócenie uwagi Przedsiębiorstwu Komunalnemu ,które łatało dziury po zimie na rzetelne wykonywanie zadania ,wnioskowałem za zakupem drugiej kosiarki samojezdnej dla ekipy utrzymującej czystość w mieście ,która narzekała na jej brak
– wykonania remontu chodnika na ul. Kuznickiej od skrzyżowania z ul. Podzamcze w szczególności w obrębie pozarywanych studzienek ,a także okrawężnikowania prawego obrzeża ul. Ostrzeszowskiej pozyskując obrzeża od Firmy Betard ,która również niszczy jezdnię i zamontowania dodatkowych lamp na ul. Ostrzeszowskiej w obrębie przejścia dla pieszych i domu kolejowego
– doprowadzenie do wykonania odwodnienia ul. Teklinowskiej w obrębie posesji Pana Zimocha oraz wykonanie drogi na ul. Kępińskiej posesje Pana Figla,Cierpika,Majczyka (wykonanie wrzesień 2016)

2. Ilość zgłoszonych interpelacji i wniosków przez radnego w omawianym okresie:
W omawianym okresie zgłosiłem 3 interpelacje oraz 21 wniosków

3.Co uważam za swój sukces ,jako radnego za okres od wyborów do chwili obecnej
Uważam ,że sukcesem jest to ,że wiele spraw poruszonych jak wyżej zostało zrealizowanych bądź są lub będą realizowane .Są to problemy ,które najbardziej nurtują mieszkańców. Zostając radnym mamy do wypełnienia pewną misję wobec wyborców i wypełnienie jej rzetelnie można uznać za sukces. Za sukces uważam także bardzo dobry kontakt z wyborcami i darzenie mojej osoby zaufaniem a rozwiązywanie ich problemów sprawia mi największą satysfakcję.

4.Co wniosłem ,jako radny do prac Rady Gminy
Uważam ,że wniosłem nieustępliwość i determinację w realizowaniu założonych celów ,które od mnie oczekują wyborcy. Podczas obrad poruszam wiele kwestii dotyczących bezpieczeństwa mieszkańców tj. stan naszych dróg ,chodników ,oświetlenia ulic ,przejść dla pieszych a także problemy szkolnictwa i dbam aby środki z budżetu gminy były wydatkowane z pożytkiem dla mieszkańców.

5.Czy w tym okresie pełniłem dyżury organizowałem, jako radny spotkania z wyborcami lub uczestniczyłem w spotkaniach.
Dyżury pełniłem jako V-ce Przewodniczący Rady w Urzędzie gdzie zgłaszali się do mnie wyborcy. Spotkania odbywam na wszelkiego rodzaju zebraniach Strażackich ,Koła Gospodyń, jednak w miarę możliwości staram się dotrzeć bezpośrednio do wyborców i w słuchać się w problemy ich nurtujące i podjąć działania w tym kierunku aby je zniwelować. Uważam ,że takie spotkania z wyborcami się jeszcze odbędą tak jak czyniłem to w poprzedniej kadencji.

6. Co zrobił pan ,jako radny dla wyborców i jak to się ma do realizacji wyborczego programu ,jaki to ma wpływ na życie mieszkańców Gminy Wieruszów.
Myślę ,że podniesione problemy mieszkańców zawarte w interpelacjach i wnioskach ,które złożyłem na sesjach spełniały oczekiwania wyborców. W swoim programie wyborczym zapewniałem ,że będę dbał o rozwój szeroko pojętej rekreacji fizycznej w śród dzieci i dorosłych ,bezpieczeństwo i poprawę infrastruktury drogowej ,remont i zagospodarowanie dóbr kultury oraz zaspokajanie potrzeb społeczności lokalnej .Dbam aby nasza baza sportowa na boisku przy ul. Kępińskiej była jak najlepiej wyposażona z której korzysta coraz więcej mieszkańców ,był odpowiedni stan naszych dróg i chodników na ,których będą czuli się bezpiecznie i dalej w słuchiwać się w ich problemy i służyć im radą. Uważam ,że jest to niespełna połowa kadencji i jeszcze uda się cos dobrego zrobić, a przedstawione problemy jak wyżej doczekają się realizacji.

Z poważaniem
Mirosław Jakubczak

 

Paweł SzandałaPaweł Szandała
Radny Rady Miejskiej w Wieruszowie

 

 

 

W odpowiedzi na Pani pismo, odpowiadam:
– w jakie sprawy zaangażował się pan, jako radny RM w Wieruszowie, jakie powziął pan inicjatywy

• Jako radny zaangażowałem się w pracę rady, otrzymujemy sporo materiałów których przeczytanie, zrozumienie i analizowanie wymaga sporo czasu.

• Jestem przewodniczącym komisji rewizyjnej oraz członkiem komisji mieszkaniowej, pomocy społecznej i spraw wsi, komisje te realizują swoje działania statutowe

• Biorę udział w posiedzeniach różnych komisji a w tematach, których posiadam wiedzę i doświadczenie, zabieram głos w celu podejmowania działań na rzecz poprawy jakości życia naszych mieszkańców

• pomagam społecznie w realizowaniu turniejów organizowanych dla dzieci i młodzieży na wieruszowskim orliku,

• wspólnie z kolegą radnym Mirosławem Mojsą w ramach propozycji
z budżetu obywatelskiego gminy, złożyliśmy projekt na nowy plac zabaw i mini siłownię fitness pod chmurką na terenie Przedszkola Nr 3 na osiedlu Fabryczna w Wieruszowie, który dzięki głosom mieszkańców uzyskał 9 wynik i będzie zrealizowany w bieżącym roku w ramach budżetu obywatelskiego.
– ile w tym czasie zgłosił pan interpelacji i wniosków oraz w jakich sprawach, i czy jest pan usatysfakcjonowany z odpowiedzi na nie
Złożone przez moją osobę interpelacje dotyczyły :

• zapewnienia bezpieczeństwa i opieki dzieciom z terenu miasta i gminy Wieruszów, korzystającym ze szkół podstawowych i przedszkoli w okresie od 20 grudnia 2014 roku do 6 stycznia 2015 roku.

• utworzenia Gminnego Ośrodka Sportu i Turystyki w Wieruszowie, poparta przez wszystkich radnych z dnia 28.12.2014 roku

• zmianę Lokalnego programu wspierania edukacji uzdolnionych dzieci i młodzieży z terenu Gminy Wieruszów.

• zaplanowania w budżecie Gminy Wieruszów w 2016 roku środków finansowych na przygotowanie i realizację projektu tj. budowy i zakupu infrastruktury rekreacyjnej składającej się z basenów letnich napowietrznych oraz infrastruktury pomocniczej tj. szatni do przebierania, toalet oraz gastronomii.

• zmiany organizacji ruchu i oznakowania, które umożliwi poruszanie się rowerem w obu kierunkach na ulicy Osiedlowej w Wieruszowie.

• zapewnienia wsparcia rodzin wielodzietnych, dotkniętych ubóstwem, wykluczeniem społecznym poprzez umożliwienie działania i funkcjonowania Stowarzyszenia Działań Psychospołecznych w Wieruszowie, które w ramach swoich zadań prowadzi bank żywności.

W przypadku interpelacji składanych przez moją osobę, udało się je w większości zrealizować.

– co uważa pan za swój sukces, jako radnego za okres od wyborów do chwili obecnej
Moim skromnym sukcesem jest realizacja moich interpelacji, które doprowadziły do poprawy jakości życia i bezpieczeństwa naszych mieszkańców, mam tu na myśli : baseny letnie, zmiany dotyczące ulicy osiedlowej, pozostawienie banku żywności.
Dziękuję radnym, którzy poparli moją inicjatywę dotyczącą zwiększenia stypendiów dla najzdolniejszych uczniów szkół podstawowych i gimnazjum, wierzę że zdolna i dobrze wykształcona młodzież to najlepsza inwestycja.
Myślę, że interpelacja poparta przez wszystkich radnych dotycząca utworzenia Gminnego Ośrodka Sportu i Turystyki w Wieruszowie na terenie WKS PROSNA WIERUSZÓW dała pełny mandat burmistrzowi do podjęcia skutecznych działań i uratowania miejsca dla kolejnych pokoleń mieszkańców, którzy będą mogli tam uprawiać sport i realizować swoje marzenia, a kibicom przyniosą dużo pozytywnych emocji.

– czy w tym okresie organizował pan, jako radny spotkania z wyborcami lub uczestniczył
w spotkaniach tego typu nieorganizowanych przez pana
Nie organizowałem takich spotkań, ale staram się mieć stały kontakt z mieszkańcami, zawsze zostawiam swój email i nr telefonu.

– Co zrobił pan, jako radny dla wyborców i jak to się ma do realizacji wyborczego programu, i jaki to ma wpływ na życie mieszkańców Gminy Wieruszów
Uważam, że złożone interpelacje w sposób pozytywny wpłynęły na rozwój miasta i gminy Wieruszów, a moja praca w Radzie Miejskiej, korzystanie wpływa na jakość życia naszych mieszkańców.

– W związku z tym, że jest pan przewodniczącym Komisji Rewizyjnej RM proszę powiedzieć
– ile i jakie (gdzie) kontrole przeprowadziła Komisja Rewizyjna Rady Miejskiej w Wieruszowie
– gdzie można znaleźć protokoły z tych kontroli
– ile razy od wyborów w 2014 roku obradowała Komisja Rewizyjna
– gdzie można znaleźć protokoły z tych posiedzeń

Komisja rewizyjna w 2014 r. nie odbyła żadnego posiedzenia, było to spowodowane listopadowymi wyborami samorządowymi oraz kształtowaniem się składów komisji nowej Rady.
W 2015 r. komisja rewizyjna zbierała się 6 razy realizując przyjęty plan pracy. Przeprowadzone zostały kontrole między innymi w WDK w Wieruszowie, Publicznym Przedszkolu Samorządowym Nr 1 i Nr 3 w Wieruszowie, oraz kontrole tematyczne w urzędzie miejskim w Wieruszowie.
W 2016 r. na dzień 31.08.2016 komisja zebrała się 3 razy zgodnie z planem pracy. Przeprowadzono kontrolę w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Wieruszowie. W roku bieżącym planowane są kontrole w Gimnazjum Nr 1 i Zespole Szkół nr 2 w Wieruszowie, oraz kontrole tematyczne w urzędzie miejskim w Wieruszowie, zgodnie z uchwalonym planem pracy.
W kwestii protokołów z posiedzeń komisji rewizyjnej informuję, iż zgodnie z § 125 ust. 1 Statutu Gminy Wieruszów dokumenty z zakresu działania Rady i Komisji, udostępnia się w biurze zajmującym się obsługą Rady (pokój 45), w dniach i godzinach przyjmowania interesantów przez Burmistrza”.
Paweł Szandała

Ten wpis został opublikowany w kategorii Powiat Kępiński, Powiat Wieruszowski. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments