Ruszyła modernizacja drogi Joanka-Mroczeń

1-joanka-copyDo końca tego roku zakończyć ma się zadanie pod nazwą „Przebudowa drogi powiatowej nr 5693P Mroczeń – Joanka wraz z ciągiem pieszo-rowerowym”. Przedsięwzięcie jest kolejnym zadaniem drogowym realizowanym wspólnie przez Powiat Kępiński i Gminę Baranów.

Podstawowy zakres inwestycji obejmuje: budowę ciągu pieszo-rowerowego o szer. 2,5 m z betonu asfaltowego po prawej stronie drogi powiatowej. Dodatkowo wyremontowana zostanie istniejąca nawierzchnia jezdni drogi. Korektę przejść ma także geometria skrzyżowań drogi. Zakres prowadzonych prac przewiduje również utwardzenie poboczy, pogłębienie, odtworzenie i odmulenie rowu drogowego po lewej stronie drogi powiatowej oraz przebudowę zjazdów w ciągu drogi powiatowej na całym odcinku.

2-joanka-copy

Inwestycja ta przyczyni się do zwiększenia poziomu bezpieczeństwa i poprawi komunikację na terenie Powiatu Kępińskiego i Gminy Baranów, a w szczególności w sołectwach Mroczeń i Joanka. Ponadto przedmiotowy odcinek drogi stanowi dojazd dzieci i młodzieży z m. Joanka i Słupia do szkół w m. Mroczeń i Łęka Mroczeńska.

Całkowita wartość inwestycji wynosi 1.151.244 zł. W ramach zawartego porozumienia pomiędzy samorządami zadanie sfinansowane zostanie w części z budżetu Gminy Baranów Pozostała część środków pochodzić będzie z budżetu Powiatu Kępińskiego.

red

Ten wpis został opublikowany w kategorii Joanka, Mroczeń. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments