Szopka w Węglewicach – „Idźcie i głoście”

szopkaweglewice-3Tradycyjnym elementem świąt Bożego Narodzenia są budowane na zewnątrz i wewnątrz kościołów szopki. Tegoroczna szopka w Węglewicach  wpisuje się w nowy rok liturgiczny pod hasłem „Idźcie i głoście”.

 

Dlatego w wystroju szopki jest umieszczony Ewangeliarz – Słowo Boże, do którego sięgały pokolenia, przyjmując prawdę o Chrystusie o Jego świętości i o Bożych sprawach.

O tym, że pokolenia przyjmowały to słowo Boże, i dzieliły się nim są  wyciśnięte „stopy”. To wezwanie do dzisiejszego pokolenia, aby sięgały po to Słowo, kiedy tylu przeciwników pośród nas i różnych popleczników niewiary, czy krzykliwych agitatorów, często hojnie wynagradzanych.

Czego symbolem jest umieszczona w szopce-laska. Wszyscy mamy się włączać ofiarnym sercem w ten wymiar diecezji, ale też wspólnotę kościoła parafialnego. Odpowiedzialność za kościół nie tylko spoczywa na pasterzu jakim jest  kapłan, ale na nas wszystkich, którzy zostali ochrzczeni.

Są Koła Różańcowe, Rada Parafialna, Komitet remontu Kościoła, ministranci, lektorzy, są też ludzie zatroskani o procesje udzielając się poprzez noszenie feretronów czy poduszek.

Dziś potrzeba, aby odchodzących do domu Ojca zastępowali Ci, którzy w sposób bezinteresowny włączą się do tych grup, czy modlitwą ogarniali tych, dziś stojących poza kościołem, oraz rozwijali kult  Przemienienia Pańskiego.

Maryja, która przyniosła na świat Boga – Człowieka, niech nas prowadzi do Niego i umacnia w podejmowaniu wyzwań stojących, przed nami w owocnym ewangelizowaniu swoich rodzin i wszystkich, do których jesteśmy posłani.

Monika Łuszkiewicz

 

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Węglewice. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments