Kronika policyjna

Jeżdżę wzorowo, punkty sprawdzam cyfrowo
bądź świadomym i bezpiecznym kierowcą, kontroluj swoje punkty karne, skorzystaj z e-usługi.
Jesteś kierowcą? Chcesz sprawdzić, ile masz punktów karnych? Możesz zapytać o nie w komisariacie policji lub — za pomocą usługi sytemu CEPiK2.0 — uzyskać dostęp do aktualnych danych z ewidencji kierowców naruszających przepisy ruchu drogowego. Sprawdź swoje punkty karne przez internet :
Krok 1 : Wejdź na stronę OBYWATEL.GOV.PL
Krok 2 : Zaloguj się do swojego profilu zaufanego (eGO)
Krok 3 : Potwierdź tożsamość SMS-em
Krok 4 : Poznaj liczbę punktów karnych. Możesz także pobrać dokument PDF.

Jeśli nie masz profilu zaufanego (eGO) możesz go założyć na dwa sposoby :
1. Sprawdź czy twój bank umożliwia założenie Profilu zaufanego (eGO) – to szybka, bez wychodzenia z domu i darmowa możliwość założenia profilu ;
2. W urzędzie – wejdź na pz.gov.pl, podaj swoje dane a następnie potwierdź w jednym z dostępnych punktów np. urzędzie, banku, poczcie.
Więcej informacji na stronie obywatel.gov.pl

– Tragiczny wypadek drogowy na S – 8 w Kłoniczkach w powiecie wieruszowskim
apelujemy o zachowanie ostrożności na drogach
Do wypadku doszło 10 czerwca 2017 roku około godziny 11:30 na 137 km drogi ekspresowej S-8 w miejscowości Kłoniczki w gminie Lututów / kierunek Wrocław /. Według wstępnych ustaleń, kierujący pojazdem marki Renault Laguna, 71 – letni mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego z nieustalonych przyczyn zderzył się z pojazdem marki Audi A5 kierowanym przez 25 – letniego obywatela Białorusi. Po zderzeniu obu pojazdów kierujący pojazdem renault laguna zjechał na prawe pobocze jezdni i uderzył w metalowe bariery ochronne. Wskutek tego wypadku 71 – latek poniósł śmierć na miejscu. 65 – letnia pasażerka renault laguna, mieszkanka powiatu wałbrzyskiego oraz podróżujący audi pasażerowie, mężczyzna i kobieta również obywatele Białorusi nie doznali żadnych obrażeń ciała. Uszkodzone zostały również pojazdy uczestniczący w wypadku oraz bariery ochronne. Kierujący audi w chwili zdarzenia był trzeźwy. Ciało 71 – letniego mężczyzny oraz pojazd renault laguna na polecenie prokuratora zabezpieczono do badań. W wyniku wypadku droga S-8 około 1 godziny w kierunku Wrocławia była nieprzejezdna. Po tym czasie w miejscu wypadku ruch pojazdów odbywał się lewym pasem jezdni. Dokładne okoliczności tego wypadku wyjaśnia Prokuratura Rejonowa w Wieluniu.

W trosce o bezpieczeństwo na drodze policja apeluje : Pamiętajmy o dostosowaniu prędkości do warunków panujących na drodze oraz o zachowaniu bezpiecznej odległości od pojazdu poprzedzającego. Pamiętajmy także o obowiązkowym oświetleniu i oznaczeniu unieruchomionego pojazdu. Rozważmy wyposażenie naszego pojazdu w elementy odblaskowe, których używajmy podczas postoju pojazdu szczególnie kiedy zapada zmrok. Rozważmy też podróż pojazdem zwłaszcza wielkogabarytowym w czasie silnych podmuchów wiatru. Pamiętajmy o własnym bezpieczeństwie oraz o nie przecenianiu własnych umiejętności podczas kierowania pojazdami.

Opracował :
po. Oficer Prasowy
KPP w Wieruszowie
st.asp. Damian Pawlak

Ten wpis został opublikowany w kategorii Powiat Wieruszowski. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments