Mistrzostwa woj. łódzkiego w maratonie MTB Brzeziny 2017

11 czerwca 2017 roku WKK Wieruszów wyruszył do Brzezin koło Łodzi aby wziąć udział w dużym wydarzeniu jakim były Mistrzostwa Województwa Łódzkiego w Maratonie MTB.
Pogoda w sam raz na dobre ściganie. Nasi juniorzy chcieli odegrać się za pucharową błotną rywalizację dnia poprzedniego.
W ściganiu biorą też udział mastersi, każdy walczy o jak najlepszą lokatę. Wydawać się może że okolice Łodzi to płaski teren i nie da się wykroić jakiegoś porządnego podjazdu.
Pozory mylą ,na dystansie mega 45km gdzie ścigali się nasi klubowicze, przewyższenia to 750m ???? Dokładnie tak, trasa wysmaczona maksymalnie, dla nie wprawionych interwały okazały się „zabójcze”,mięśnie paliły żywym ogniem a tutaj gdy człowiek myślał że chwilę odpocznie, ukazywał się następny jeszcze sztywniejszy podjazd. Było ciężko,słońce prażyło, natomiast nasi juniorzy parli cały czas do przodu,nie było przeszkód nie do pokonania i choć do mety dojeżdżali naprawdę zmęczeni to widać było radochę z jazdy na ich twarzach. Chwilę po wjechaniu na metę okazywało się że mamy wśród młodzieży dwoje mistrzów województwa oraz dwoje wicemistrzów,plan wykonali na sto procent.
Mastersi na tym samym dystansie walczyli w swoich kategoriach i choć wyrażnie widać że nasza młodzież zaczyna być zdecydowanie mocniejsza od swoich guru, to trzeba przyznać że wola walki „starych lwów” jest ogromna,nie odpuszczali ani na centymetr rywalom,znakomicie zdając sobie sprawę ze stawki tego wyścigu. Znakomicie na trasie spisuje się Edyta Zawierta i na metę wpada już jako tegoroczna mistrzyni województwa łódzkiego. Na jej twarzy maluje się ogromne zmęczenie ale i radość,dobrze wie co popełniła 🙂 . Nasza Edzia 🙂
Włodek Zawadzki potrafi dołożyć do pieca na trasie, tym razem zabrakło parę sekund do tytułu mistrzowskiego i musi zadowolić się wicemistrzem. Zmęczony,jest pewien niedosyt ale za rok….. 🙂
Tytuł Mistrza Województwa Łódzkiego W Maratonie MTB w swoich kategoriach wywalczyli : Edyta Zawierta , Patrycja Zawierta , Izabela Gaj .
Tytuł Wicemistrza Województwa Łódzkiego W Maratonie MTB w swoich kategoriach wywalczyli : Magdalena Zawierta , Konrad Bryłka , Włodzimierz Zawadzki.
To był wspaniały dzień dla klubu i naszych zawodników.

Dziękujemy naszym sponsorom,bo to też dzięki ich wsparciu możemy pracować na takie wyniki:
ZRMW WĘDLINKA;
MALIK development;
AGRECOL:
STAGRA TRANS;
REJONOWY BANK SPÓŁDZIELCZY W LUTUTOWIE;
NEW ELEGANCE;
PROKRES,
NATALIline;
SKŁAD OPAŁU TRANSPORT MIĘDZYNARODOWY GRZESIAK;
NODON producent odzieży sportowej;
ART.-MET;
GABINET WETERYNARYJNY „KOWALÓWKA”;
Sklep „U Adama” AGD i RTV.

WKK Wieruszów

Ten wpis został opublikowany w kategorii Z kraju. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments