278 Wieruszowska Piesza Pielgrzymka dotarła na Jasną Górę

278 Wieruszowska Piesza Pielgrzymka dotarła 25 sierpnia na Jasną Górę. W tym roku pielgrzymka odbywała się pod hasłem: „Idźcie i głoście razem z Maryją”.

 

Przewodnikiem duchowym pielgrzymki był o.Benedykt Pluta, a kierownikiem pielgrzymki Marcin Gruca i Mateusz Urbański. Około 230 pielgrzymów dotarło do Sanktuarium NMP Jasnogórskiej.

Po powitaniu przed Szczytem Jasnogórskim pątnicy udali się  do Naszej Matki, by poczuć Moc, jaka płynie z Cudownego Obrazu, pokłonić się i  i poprosić Matkę Boską Częstochowską Królową Polski aby napełniła nas i Nasze Rodziny siłą i nadzieją.

W kaplicy św. Józefa odprawiona została Msza Święta, którą przewodniczył ks. kan Karol Galewski – dziekan dekanatu wieruszowskiego w intencji wieruszowskich pielgrzymów i wszystkich przybyłych do Częstochowy w przeddzień uroczystości Najświętszej Maryi Panny Jasnogórskiej, a także tych co przyjechali 25 sierpnia do Częstochowy aby powitać wieruszowską pielgrzymkę.

Piotr Kołodziejczyk
Eugieniusz Tomaszek
Ten wpis został opublikowany w kategorii Częstochowa, Jasna Góra, Religia, Wieruszów. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments