Różańcowe pielgrzymowanie na Jasną Górę i Leśniowa

1 października w miesiącu różańcowym, została zorganizowana przez ks. kan Jana Bednarka kapelana sióstr Antoninek w Mirkowie pielgrzymka na Jasną Górę i Leśniowa.

Nasze pielgrzymowanie rozpoczęliśmy od Narodowego Sanktuarium na Jasnej Górze. Uczestniczyliśmy w uroczystości odpustowej Matki Bożej Różańcowej.

Braliśmy udział we Mszy Św. przed Cudownym Obrazem Matki Bożej Królowej Polski sprawowaną przez ks. Arkadiusza Zawistowskiego, krajowego duszpasterza służby zdrowia – pielgrzymka Państwowej Inspekcji Sanepidu. Naszą wieruszowską pielgrzymkę powitał o. Andrzej Grad dyrektor Radia Jasna Góra.

Na szczycie jasnogórskim mszy świętej przewodniczył o.bp. Łukasz Buzun z Kalisza. W tym dniu nie mogło również braknąć szczególnie Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej.Następnym punktem było Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin w Leśniowie.

Po osobistej modlitwie i czasie wolnym udaliśmy w drogę powrotną do Wieruszowa. Pogoda sprzyjała na zakończenie tegorocznego pielgrzymowania.

Piotr Kołodziejczyk
Ten wpis został opublikowany w kategorii Jasna Góra, Mirków, Religia, Wieruszów. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments