Kościół parafialny w Węglewicach. Szopka 2017.

Okres Bożego Narodzenia to czas kiedy z wiarą pochylamy się nad tajemnicą betlejemskiego żłóbka i kontemplujemy tajemnicę wcielenia Bożego Syna.

 

 

Przepiękną tradycję budowania szopek betlejemskich, przybliżających nam to zbawcze wydarzenie, zapoczątkował św. Franciszek. Szopki wznoszone w naszych świątyniach przyciągają uwagę dzieci i dorosłych.

Tak również jest w kościele parafialnym w Węglewicach, gdzie przy zaangażowaniu grupy parafian i księdza proboszcza zbudowano piękną szopkę ukazującą wydarzenie narodzin Pana Jezusa.

Unoszący się nad żłóbkiem Duch Święty napełnia w roku liturgicznym naszą dojrzałość religijną. Nie można nie zauważyć tegorocznego wystroju szopki – obrazu św. Józefa – który otacza żłóbek jako opiekun kościoła. Módlmy się przez jego wstawiennictwo o pokój na świecie, za naszą Ojczyznę, za rodziny i o powołania kapłańskie. Szopką z zainteresowaniem oglądają dzieci i podziwiają dorośli.

Monika Łuszkiewicz

Zdjęcia – Julia Kubiś – uczennica klasy III Gimnazjum im. Jana Pawła II w Galewicach

Ten wpis został opublikowany w kategorii Węglewice. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo
6 lat temu

W naszej wierze, istotny jest stosunek człowieka do drugiego człowieka, a nie szopki, których nawet Pan Bóg chyba ma dość!