Dobrze, że jest taki dzień w roku

12 października  Szkoła Podstawowa  w Teklinowie  świętuje Dzień Edukacji Narodowej

 

 

W tym roku  Dzień Edukacji Narodowej przypada w niedzielę, dlatego już w piątek –            12 października odbyły się w teklinowskiej  szkole obchody tego święta. Na  uroczystej akademii  spotkali się nauczyciele, zaproszeni goście: Radny Rady Miejskiej w Wieruszowie – Jarosław Dębski, Sołtys Teklinowa – Henryk Ogorzelski, Przewodnicząca Rady Rodziców – Joanna Werba – Wojewoda, emerytowani pracownicy pedagogiczni i niepedagogiczni, uczniowie oraz przybyli na uroczystość rodzice.

Po wspólnym  odśpiewaniu hymnu państwowego Dyrektor szkoły Anna Jakubowska powitała zgromadzonych na akademii nauczycieli, zaproszonych gości i uczniów. To uroczyste spotkanie przypadające w Dniu Edukacji Narodowej  – jak co roku – jest po to, aby docenić, uhonorować i podziękować pracownikom oświaty – powiedziała Dyrektor szkoły. Ważnym punktem uroczystości było wyróżnienie licznego grona pracowników za ich szczególne osiągnięcia dydaktyczne, wychowawcze i opiekuńcze.

Nagrodę Burmistrza Wieruszowa „za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej, za promowanie wśród uczniów pięknych postaw oraz przybliżenie wychowankom świata wartości” otrzymała Maria Jolanta Morta.

W imieniu Burmistrza Wieruszowa Nagrodę Burmistrza wręczył Radny Jarosław Dębski.  Nagrodami Dyrektora Szkoły Podstawowej w Teklinowie  uhonorowano nauczycieli: Bożenę Maciejewską, Mirosławę Sienkiewicz, Angelinę Staniek, Beatę Konieczyńską, Marcina Sobczaka oraz pracowników niepedagogicznych: Grażynę Prymas, Irenę Kopacką i Pawła Piaseckiego.

Najlepsze życzenia dla wszystkich pracowników szkoły: dużo szczęścia i radości z wykonywanej pracy, sukcesów zawodowych i samych wzorowych uczniów w tej niełatwej pracy nauczycielskiej przekazał także Sołtys Teklinowa. Również Przewodnicząca Rady Rodziców podziękowała nauczycielom i pracownikom oświaty za ich pracę i złożyła życzenia wszystkim pracownikom szkoły.

Uroczystą akademię uświetnił występ uczniów z klas młodszych oraz dzieci sześcioletnich. Uczniowie zaskoczyli wszystkich szerokim wachlarzem zdolności. Recytowane wiersze świetnie oddawały realia w świecie szkoły, a przygotowane scenki nie tylko bawiły, ale również pokazywały, że nauczyciele też mają swoje problemy, itp., i szacunek wobec nich to podstawa.

Tradycyjnie – na zakończenie akademii – Samorząd Uczniowski wręczył kwiaty na ręce wszystkich  pracowników szkoły. Ten miły gest jest wyrazem wdzięczności i sympatii wobec tych, którzy wspólnie z uczniami pracują na sukces szkoły.

Apel przebiegał w niezwykle przyjemnej i radosnej atmosferze. Doskonale pokazał na czym polega praca nauczyciela. Aby nim zostać trzeba mieć nie tylko wykształcenie, ale również stalowe nerwy i dużo cierpliwości. Musi mieć też dociekliwy umysł. aby zachęcić innych do myślenia, marzenia i poznawania. Nauczyciel jest jak taki drogowskaz na trudnej oraz długiej drodze edukacji. To on ma pomóc i przygotować do najtrudniejszego testu jakim jest życie. Dobrze, że jest taki dzień w roku, kiedy docenia się  jego pracę i starania.

 Tekst i fotografie: Jolanta Morta

Ten wpis został opublikowany w kategorii Teklinów. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments