Dzień Edukacji Narodowej w Zespole Szkół Rolniczych w Lututowie

12 października 2018 roku w ZSR w Lututowie odbyła się akademia z okazji zbliżającego się Święta Edukacji Narodowej.

 

 

 

Uroczystość zaszczycili swoją obecnością: Przewodniczący Rady Powiatu Wieruszowskiego Andrzej Żóraw, Wójt Gminy Lututów Marek Pikuła, Przewodnicząca Rady Rodziców Anna Grabowska, księża z parafii Lututów, byli dyrektorzy i emerytowani pracownicy szkoły. Nie mogło zabraknąć obecnych nauczycieli, pracowników niepedagogicznych i uczniów naszej szkoły.

Dyrektor Robert Majchrowicz serdecznie przywitał przybyłych i podkreślił, że odbywająca się uroczystość jest szczególna, ponieważ jest ostatnią w historii Zespołu Szkół Rolniczych w Lututowie. Za 12 miesięcy będziemy po raz pierwszy obchodzić Dzień Edukacji Narodowej w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Lututowie. Taką nazwą posługują się lub będą posługiwać się wszystkie szkoły objęte patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Dyrektor w swoim przemówieniu odniósł się również do przeszłości i teraźniejszości naszej szkoły. Podkreślił, że nie można budować przyszłości nie korzystając z doświadczeń poprzedników, nie można zapomnieć o 70 – letniej tradycji i pracy wielu pokoleń wspaniałych nauczycieli, dzięki którym mury tej szkoły opuściło wielu absolwentów przynosząc chlubę swojej Alma Mater. Teraźniejszość naszej szkoły to unowocześnianie placówki, otwarcie nowego kierunku kształcenia – technik żywienia i usług gastronomicznych, współpraca z wieloma firmami i instytucjami, również zagranicznymi.

Dyrektor złożył wszystkim tradycyjne życzenia, zdrowia, szczęścia w życiu osobistym
i niestrudzonej pasji do pracy, a uczniowie klas czwartych zaprezentowali wesoły program artystyczny urozmaicony profesjonalnie zaśpiewanymi utworami muzycznymi w wykonaniu uczennic i uczniów najstarszych i najmłodszych klas w szkole. Pieczę nad częścią artystyczną pełniły wychowawczynie – Dorota Maciejewska i Monika Smug, a oprawę muzyczną zapewnił Pan Zbigniew Szczepański i Szymon Cieślak – uczeń klasy czwartej. Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami – Beatą Wyczałkowską i Anną Rudnicką przygotował dla wszystkich pracowników słodkie upominki jako wyraz wdzięczności za ich trudną i jakże potrzebną pracę.

Święto Edukacji Narodowej to okazja, by pogratulować uczniom odnoszącym sukcesy w konkursach, olimpiadach i zawodach sportowych. Dyrektor Robert Majchrowicz złożył gratulacje uczniom, którzy wzięli udział w VI edycji konkursu „Młody Mechanik na Medal” – Szymonowi Cieślakowi za zajęcie II miejsca i Piotrowi Banasiowi za zajęcie IV miejsca. Wręczył również podziękowania i upominki dziewczętom i chłopcom, którzy zajęli czołowe miejsca w rozgrywkach i zawodach podczas szkolnego Dnia Sportu.

Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego w Zespole Szkół Rolniczych w Lututowie odbył się konkurs pt. „Hasło promujące szkołę”. Wzięły w nim udział wszystkie oddziały klasowe. Zwycięzcą turnieju została klasa II Technikum Mechanizacji Rolnictwa i Agrotroniki, która ułożyła następujące hasło: „ZSR Lututów z pasją do zawodu”. Zwycięska klasa otrzymała nagrodę w postaci bonu do pizzerii o wartości 100 zł.

Mottem uroczystości były słowa:

Bo nauczyciel jest kapitanem,

Co na okręcie dookoła świata,

Płynie wraz z nami przez szkolne lata.

Płyńmy, więc wspólnie Drodzy Pedagodzy, „ramię w ramię” z naszymi uczniami, a cel podróży niech będzie uwieńczeniem naszych wspólnych trudów i realizacją marzeń, z których będziemy się wszyscy cieszyć.

Dorota Maciejewska

Ten wpis został opublikowany w kategorii Lututów. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments