Gipsowe warsztaty plastyczno – techniczne

23.10.2018 r. odbyły się w Szkole Podstawowej warsztaty gipsowe prowadzone przez Firmę „Gypsumart” z Gdańska. W tych zajęciach uczestniczyło 40 dzieci – z klas I-V oraz z oddziału przedszkolnego.

Warsztaty odbyły się w dwóch 20–osobowych grupach i trwały po ok. 60 minut. Podczas zajęć każde dziecko otrzymało pojemnik z wodą i gipsem ceramicznym oraz formy do odlewów. Dzieci mieszały masę gipsową oraz wylewały ją do 4 różnych form. W czasie zastygania gipsu przeprowadzono również QUIZ i ciekawą pogadankę na temat minerału jakim jest gips. Wszystkie wytwory artystyczne zostały na zajęciach podpisywane przez uczestników warsztatów, wyjęte z form i przeniesione do klas, aby mogły schnąć przez 3-4 dni. Potem będzie można je pomalować różnokolorowymi farbami i wykorzystać jako prezent.

Celem zajęć artystycznych było: rozwijanie sprawności manualnych, orientacji przestrzennej i wrażliwości na sztukę, wpływanie na rozwijanie wyobraźni, fantazji i uczenie kreatywnego myślenia, poprawienie komunikacji z otoczeniem i uczenie pracy w grupie, poszukiwanie i odkrywanie uzdolnień i talentów.

Warsztaty gipsowe dały dzieciom dużo radości i zadowolenia z uzyskanych efektów swojej pracy. Były ciekawym sposobem na wyrażanie emocji, odreagowanie i wyciszenie. Były także atrakcyjną formą edukacji pozwalającej dzieciom na rozwijanie zdolności plastycznych i manualnych oraz ciekawą alternatywą i pomysłem dla dalszych zajęć, zarówno przedszkolnych jak i szkolnych.

Opracowała: Jolanta Morta

Ten wpis został opublikowany w kategorii Teklinów. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments