Ikony muzyki pop

26 września odbyła się pierwsza z audycji muzycznych zaplanowanych w 2018/2019 roku  w teklinowskiej  szkole.

 

 

Podobne, comiesięczne spotkania w ramach cyklu koncertów odbywały  się również w minionym  roku szkolnym. Tematem wrześniowego spotkania z profesjonalnymi muzykami i tancerzami były  IKONY MUZYKI POP.

Według definicji, muzyka pop to ogólnie muzyka popularna, termin ten jest jednak wieloznaczny. W najszerszym sensie oznacza każdy rodzaj muzyki rozrywkowej, niezależnie od jej charakteru. Ten  nastawiony na masowego odbiorcę odłam muzyki rockowej, charakteryzujący się prostotą, melodyjnością, bardzo przypadł do gustu uczniom teklinowskiej szkoły. Wykonawcy zaśpiewali utwory muzyki pop oraz zaprezentowali układy taneczne. Zebrana na koncercie cała społeczność szkolna poznała zagraniczne i  polskie ikony tego gatunku muzycznego. Wśród zagranicznych gwiazd znalazła się  Whitney Houston –  piosenkarka, aktorka, producentka filmowa, producentka muzyczna, aranżerka, autorka piosenek, modelka. Według Księgi rekordów Guinnessa była najczęściej nagradzaną artystką muzyczną w dziejach. W latach 90. w Hollywood, wystąpiła w filmie Bodyguard, który odniósł duży sukces kasowy. Kolejną ikoną muzyki pop przedstawioną przez artystów goszczących     w szkole był popularny szwedzki zespół muzyczny ABBA – również grający muzykę pop – oraz Michael Jackson – znany jako jeden z najlepszych i najpopularniejszych wykonawców muzyki pop w historii, nazywany „Królem Popu”.

Wśród polskich muzyków tego gatunku, współcześnie wykonujących swoje utwory,  które dzieci i młodzież poznała podczas audycji, znalazła się Cleo (Joanna Klepko) – polska piosenkarka, autorka tekstów i projektantka mody, reprezentantka Polski w 59. Konkursie Piosenki Eurowizji (2014). Uczniowie pokazali moc we wspólnym śpiewie piosenki Cleo – „Łowcy Gwiazd”, którą wykonali razem z artystami prowadzącymi audycję.

Najwięcej atrakcji, już na zakończenie wrześniowej audycji, dostarczył przebój Sławomira (Sławomir Paweł Zapała) „Miłość w Zakopanem”. Wesołym śpiewem wszyscy udowodnili, że muzyka pop dostarcza czystej przyjemności słuchania. Przegląd ikon muzyki pop pokazuje, że nie jest to muzyka cechującą się amatorstwem. Wręcz przeciwnie, w produkcję piosenek pop zaangażowani są zazwyczaj profesjonaliści: tekściarze, kompozytorzy, choreografowie i muzycy sesyjni.

Tekst i fotografie: Jolanta Morta

Ten wpis został opublikowany w kategorii Teklinów. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments