KPP Kępno – bieżące zdarzenia

UPRAWA MARIUHUANY ZLIKWIDOWANA

 Policjanci Posterunku Policji w Trzcinicy zlikwidowali nielegalną plantację marihuany. Uprawa znajdowała się w masywie leśnym Leśnictwa Sadogóra.

 

W ręce stróżów prawa wpadł na gorącym uczynku właściciel plantacji podczas ścinania krzewów.  Łącznie udało się zabezpieczyć 9 sztuk dużych, dorodnych krzewów konopi indyjskiej z której można wyprodukować ponad 200 gram marihuany.

29 września br. policjanci Posterunku Policji w Trzcinicy z/s w Laskach otrzymali informacje  o plantacji konopi indyjskich znajdującej się na terenie gminy Rychtal.  Dzięki szybkiej i zdecydowanej interwencji już po godzinie od powzięcia informacji zatrzymali 34-latka, mieszkańca województwa opolskiego, który prowadził i doglądał swojej plantacji. Mężczyzna, który nie był wcześniej notowany usłyszy zarzut  uprawy narkotyków, za co grozić mu może nawet do 3 lat pozbawienia wolności. O dalszym losie zatrzymanego zadecyduje sąd.

 POTRĄCENIE PIESZEJ

W poniedziałek 24 września na przejściu dla pieszych potrącono kobietę.

Około godziny 8:00 Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kępnie został powiadomiony o potraceniu pieszej na „starej” dk 8 w miejscowości Chojęcin Szum. Na miejscu policjanci ustali, że kierująca pojazdem m-ki Opel 21-letnia mieszkanka powiatu Kępińskiego nie ustąpiła pierwszeństwa pieszej ob. Ukrainy. Poszkodowana została przewieziona do szpitala. Sprawczyni wypadku zatrzymano prawo jazdy.  Trwają czynności wyjaśniające okoliczności tego zdarzenia.

W związku z powyższym apelujemy o ostrożność na drogach. Pogorszenie się warunków atmosferycznych zaskoczyło wielu kierowców. Zmieniająca się obecnie aura sprawia, że warunki na drodze robią się bardziej zdradliwe i niebezpieczne zarówno dla kierujących jak i dla pieszych. Dlatego apelujemy do wszystkich rowerzystów, jak i pieszych, o zachowanie szczególnej ostrożności i rozwagi a kierującym ponad to przypominamy, że w takich warunkach każdy powinien zachować ostrożność i dostosować prędkość do warunków panujących na drodze. Szczególnie w rejonach przejść dla pieszych, by zdążyć wyhamować i uniknąć potrącenia.

Kolizja drogowa w miejscowości Brzezie.

28 września 2018 roku o godzinie 7:00 w miejscowości Brzezie doszło do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu osobowego oraz samochodu ciężarowego.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego, którzy udali się na miejsce ustalili, że 25 letnia kierująca samochodem osobowym marki Volkswagen mieszkanka gminy Syców, najechała na pojazd ciężarowy marki Scania wraz z naczepą, którego kierowcą był 69 letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Sprawca kolizji 25 letnia kierująca Volkswagenem została ukarana mandatem karnym.

Zdarzenie drogowe na S-8

28 września 2018 roku dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kępnie otrzymał zgłoszenie, że na 88 kilometrze drogi ekspresowej  S-8 na pasie w kierunku Wrocławia pod prąd jedzie samochód ciężarowy marki Mercedes wraz z naczepą.

Funkcjonariusze Posterunku Policji w Bralinie, wskazany pojazd zauważyli na jednym z parkingów w  miejscowości Słupia pod Bralinem, pojazd ten w wyniku uszkodzeń zapalił się i doszczętnie spłonął.

Policjanci ustalili, że kierowca ciężarowego Mercedesa jadąc drogą ekspresową S-8 w kierunku na Warszawę aby uniknąć zderzenia z poprzedzającym go pojazdem, nagle zahamował i doprowadził do najechania na  bariery ochronne oddzielające jezdnię powodując ich przebicie, w wyniku czego  zjechał na przeciwległy pas jezdni w kierunku Wrocławia.

Kierowca chcąc opuścić drogę ekspresową, uszkodzonym pojazdem postanowił jechać pod prąd do najbliższego węzła, gdzie na pobliski parkingu z uwagi na uszkodzenia pojazdu doszło do pożaru. Kierowca obywatel Litwy był trzeźwy, za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem karnym gotówkowym.

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Powiat Kępiński. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments