Wieczór magii i czarów

Jest taka jedna noc w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów, …wróżb. Od wieków w noc św. Andrzeja młode panny zbierały się, aby dowiedzieć się, jaka będzie ich przyszłość. Panowie, ciekawi co ich spotka, zbierali się kilka dni wcześniej – w wigilię św. Katarzyny.

Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię, uczą kreatywności, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji.

29 listopada 2018 w godzinach od 16.00-19.00 uczniowie naszej szkoły bawili się na dyskotece andrzejkowej integrującej społeczność uczniowską, zarówno tę starszą jak i młodszą.  Zabawa została zorganizowana przez Samorząd Uczniowski  i odbyła się na sali OSP w Teklinowie. Podczas dyskoteki zorganizowane zostały zabawy i konkursy. Zabawę prowadzoną przez DJ uświetniły przeboje muzyki współczesnej. Uczniowie wraz ze swoimi opiekunami tańczyli i bawili się wspólnie przy dźwiękach muzyki.

Na dyskotece oczywiście nie zabrakło również wróżb andrzejkowych  przygotowanych przez uczniów naszej szkoły. Były one miłym przerywnikiem w szalonej zabawie i cieszyły się ogromnym powodzeniem.  Wierzymy, że wszystkie się spełnią, a zwłaszcza te dobre. Jeśli ktoś nie zdążył sobie powróżyć to pamiętajmy, że następne andrzejki już za rok.

Opracowała: Angelina Staniek

Ten wpis został opublikowany w kategorii Teklinów. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments