Coś dla ciała, coś dla ducha !!!

W miniony czwartek, 21 lutego, uczniowie kl. IV-VIII Szkoły Podstawowej w Teklinowie uczestniczyli w wycieczce do Wrocławia dotowanej przez Gminę Wieruszów.

 

Pierwszą sportowo-rozrywkową atrakcją był pobyt w parku trampolin GOjump. Zabawa zaczęła się od spotkania z instruktorem, który zapoznał uczniów z zasadami bezpiecznego korzystania z atrakcji parku oraz przeprowadził rozgrzewkę. Wszyscy bawili się świetnie korzystając z różnych trampolin, zjeżdżalni z pontonami czy basenów wypełnionych gąbkami. Czas przeznaczony na zabawę upłynął niemal błyskawicznie.

Udając się w kolejne miejsce, uwadze wycieczkowiczów nie umknęła ciekawa instalacja plenerowa „Pociąg do nieba”.

Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie Muzeum Współczesnego, które rozpoczęło się od przedstawienia murala „Klepsydra” Stanisława Dróżdża, umieszczonego na fasadzie budynku muzeum. Uczniowie zapoznali się z terminem „pojęciokształty”. Następnie pani przewodnik zabrała grupę do strefy Beautiful Tube i barwnie opowiadała o niej i o muzeum. Aby utrwalić uczniom choć kilka informacji przeprowadziła także krótki test J.

Zwiedzając muzeum uczniowie obejrzeli trzy wystawy. „Archiwum Jerzego Ludwińskiego” przedstawiało wybrane prace artystyczne i materiały archiwalne twórcy oraz artystów bezpośrednio z nim związanych. Wystawa „Superpozycje. Beata Stankiewicz-Szczerbik”, prezentowała instalacje szklano-multimedialne oraz obiekty wykonane w unikatowych technikach. Najwięcej emocji przysporzyła ekspozycja interaktywna „Obrazośnienie”. Uczniowie sami mogli skomponować swoje sny i marzenia.

Choć nie zawsze sztuka współczesna jest łatwa w odbiorze, mówi o tym, co ważne, groźne i fascynujące we współczesnym świecie. Taką puentą zakończyło się zwiedzanie muzeum jak i pobyt we Wrocławiu. W drodze powrotnej uczestnicy posilili się w jednym z punktów restauracyjnych. W dobrych nastrojach i z nowymi doświadczeniami powrócili do domów.

tekst i foto: Beata Konieczyńska, Angelina Staniek – opiekunowie wycieczki

Ten wpis został opublikowany w kategorii Teklinów. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments