Kolorowa sałatka na powitanie wiosny

Szkoła w Teklinowie obudziła wiosnę

21 marca 2019 r. dzieci z grup przedszkolnych oraz uczniowie ze Szkoły Podstawowej  w Teklinowie wzięli udział w tradycyjnym obrzędzie ,,pożegnania zimy- powitania wiosny”.

 

Powitanie wiosny to dla wszystkich wyjątkowe wydarzenie. W przeddzień powitania wiosny dzieci z przedszkola z wielkim zaangażowaniem pomagały w wykonaniu kukły marzanny oraz kolorowych, wiosennych gaików. Również uczniowie z klas młodszych przygotowały marzanny.

Cały czwartkowy dzień był dniem ogromnych emocji wśród przedszkolaków oraz uczniów. Zanim wszyscy  spotkali się w barwnym korowodzie, który przeszedł główną drogą Teklinowa, przedszkolaki uczyły się  nazw pierwszych wiosennych kwiatów i ptaków, kolorowały symbole wiosny, zobaczyły filmik – Wywiad z bocianem oraz wzięły udział w Międzynarodowym Spotkaniu Czytelniczym on-line Witaj wiosenko! Celem spotkania było rozwijanie czytelnictwa oraz współpracy między przedszkolami.

Sporo emocji dostarczyła wszystkim  I edycja konkursu kulinarnego Szkolny MasterChef 2019. W konkursie wzięło udział 8 zespołów. Hasło tegorocznego konkursu to WIOSENNA SAŁATKA. W ciągu niespełna 2 godzin lekcyjnych uczestnicy mieli za zadanie wymyślić      i sporządzić danie zgodne z obowiązującą  kategorią. Poziom był niezmiernie wyrównany a pomysłowość uczniów przerosła oczekiwania jury. Ostatecznie nie wyłoniono jednego zwycięskiego  zespołu, wszyscy zostali  zwycięzcami tego konkursu.

Po spaleniu marzann, posadzeniu sadzonek drzew otrzymanych od Urzędu Miejskiego w Wieruszowie i upieczeniu kiełbasek nad ogniskiem, wszyscy mieli możliwość degustacji konkursowych sałatek.

Tak właśnie  szkoła w Teklinowie obudziła wiosnę. Doskonała zabawa z jednej strony, nauka  z drugiej. Po radosnym śpiewie piosenek o wiośnie i okrzykach: Precz zimo złaWitaj wiosno…. Czekamy na Ciebie…. dzieci stwierdziły zgodnie, że wiosna już przybyła. Mamy nadzieję, że zagości u nas na dobre.

Tekst i zdjęcia: Jolanta Morta, prywatne archiwa nauczycieli/uczniów 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Teklinów. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments