Jakub Szczepaniak Mistrzem Polski w biegu sztafetowym w Sztafecie Szwedzkiej

W dniach 8 i 9.06.2019 r w Krakowie odbywały się Mistrzostwa Polski w wielobojach i biegach sztafetowych.

W zawodach jako reprezentant województwa łódzkiego wystartował zawodnik Klubu UMLKS START Wieruszów Jakub Szczepaniak. Jakub jako zawodnik legitymujący się obecnie najlepszym wynikiem w województwie łódzkim, drugim w kraju na dystansie 400m, biegł na czwartej zmianie w Sztafecie Szwedzkiej.

Skład sztafety to: 1 zmiana 100 m – Mateusz Górny (BLK Bełchatów), 2 zmiana 200 m – Piotr Pęczak (RKS Łódź), 3 zmiana 300 m – Mateusz Turaj (AZS Łódź), 4 zmiana, Jakub Szczepaniak (Start Wieruszów). Sztafeta wynikiem 1:56.85 zdobyła złoty medal i Mistrzostwo Polski.

To pierwszy medal Jakuba w kategorii juniora w której zawodnik startuje od tego roku, co dobrze prognozuje. Przypomnijmy jeszcze że od stycznia 2019 r Jakub Szczepaniak na wniosek Klubu został powołany do zaplecza Kadry Narodowej.

Życzymy kolejnych sukcesów naszemu zawodnikowi w rywalizacji sportowej.

Następne starty wkrótce.
Zawodnicy UMLKS START Wieruszów trenują w ramach Projektów współfinansowanych przez Gminę Wieruszów i Powiat Wieruszowski.

Trener UMLKS START Wieruszów
Jarosław Urbaniak
Ten wpis został opublikowany w kategorii Wieruszów. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.