Przystanek WAKACJE!

Tegoroczny koniec roku szkolnego przypadł na 19 czerwca. Tego dnia dzieci i młodzież w odświętnych strojach – podczas uroczystej akademii, która odbyła się w sali OSP w Teklinowie – odebrała świadectwa, nagrody i dyplomy, i pożegnała naukę na dwa miesiące wakacji!

Chyba nie ma wątpliwości co do tego, że uczniowie z utęsknieniem czekali na ten dzień, wakacje i letnie wyjazdy. Ten rok szkolny upływał pod znakiem zmian w systemie oświaty. Mury naszej szkoły opuściła pierwsza ósma klasa po wprowadzeniu reformy. Do historii przechodzą gimnazja.

Uroczystość rozpoczęła dyrektor szkoły–Anna Jakubowska. Powitała uczniów, nauczycieli, rodziców i podsumowała dziesięć miesięcy nauki. Następnie wręczyła nagrody uczniom, którzy osiągnęli wysokie wyniki w nauce, a ich rodzicom listy gratulacyjne.

Najbardziej prestiżową nagrodę – Nagrodę Burmistrza dla najlepszego ucznia otrzymała Zuzanna Kukuła z klasy czwartej, a nagrodę Rady Pedagogicznej dla Najlepszego Absolwenta: Patrycja Błaszczyk z klasy ósmej. W dalszej kolejności dyrektor z pomocą wychowawców wręczyła świadectwa z wyróżnieniem i nagrody książkowe wszystkim, którzy uzyskali minimalną średnią ocen 4,75 i co najmniej bardzo dobre zachowanie. Były też nagrody za największe postępy w nauce, osiągnięcia sportowe, 100 % frekwencję, pracę na rzecz szkoły i reprezentowanie szkoły na zewnątrz. Wyróżniono również uczniów, którzy wykazali się systematycznym gromadzeniem oszczędności w SKO.

Po części oficjalnej nastąpiła krótka część artystyczna w wykonaniu sześciolatków, uczniów z klas młodszych oraz ósmoklasistów, którzy w zabawny sposób zaprezentowali swoje wspomnienia ze szkoły w postaci samodzielnie przygotowanych filmików. Głos zabrali również uczniowie klasy siódmej życząc starszym kolegom powodzenia w dalszej edukacji.

Następnie dyrektor szkoły skierowała serdeczne słowa pożegnania do Bożeny Maciejewskiej, nauczycielki teklinowskiej szkoły, która po wieloletniej pracy w zawodzie nauczycielskim podjęła decyzję o przejściu na emeryturę. Słowa podziękowań wyrecytowali też wychowankowie pani Maciejewskiej.

Również sponsorzy oraz przyjaciele szkoły otrzymali dyplomy-podziękowania jako wyraz wdzięczności za różnorodną pomoc okazywaną placówce.

Na zakończenie wychowawcy wręczyli pozostałym uczniom świadectwa oraz dyplomy za dobre wyniki w nauce. Uczniowie zaś podziękowali nauczycielom za całoroczną opiekę.

Ogłaszając początek wakacji, dyrektor szkoły – Anna Jakubowska – życzyła całej społeczności znalezienia jak najlepszego sposobu na spędzenie urlopu, wyjazdów pozwalających zobaczyć niezwykłe miejsca, spojrzenia na naturę i świat z nieco innej perspektywy i regeneracji sił na kolejny rok szkolny!

Tekst i zdjęcia: Jolanta Morta

Ten wpis został opublikowany w kategorii Teklinów. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments