Wizyta Pszczelarza w Przedszkolu w Teklinowie

10 czerwca 2019 r. przedszkolaki z Teklinowa miały możliwość poznania tajników związanych z życiem pszczół oraz produkcją miodu. Swą wiedzą podzielił się niezwykły gość, pan Łukasz Wróbel z Jutrkowa.

 

Zaproszony pszczelarz przyjechał w towarzystwie swoich przyjaciół-pszczół, które przywiózł w szklanym ulu. Dzieci poznały fascynujący świat pszczół, zdobyły wiele cennych informacji i ciekawostek. Mogły z bliska obserwować rój pszczół i odszukiwały w nim królową. Miały również przyjemność zobaczyć mini strój pszczelarza oraz specjalne przybory, których używa w swojej pracy.

Nie mogło obejść się również bez degustacji wafelków z miodem akacjowym, które dzieci chętnie smakowały, znając walory smakowe i właściwości odżywcze.
Kończąc miłe spotkanie przedszkolaki wręczyły dyplom oraz pamiątkową kartkę z podziękowaniem za przybycie oraz za cenną lekcję o pszczołach. Pan Łukasz na ręce wychowawczyni podarował piękną i ciekawą książkę o pszczołach, która dołączyła do przedszkolnej biblioteczki. Dzieci za aktywny udział otrzymały słoiczek miodu i odznakę POMOCNIK PSZCZELARZA.

Było to bardzo ciekawe spotkanie, które na długo pozostanie dzieciom i opiekunom grup w pamięci. Wychowawczynie mają nadzieję, że rozmowy o pszczołach przyczynią się do przekonania wszystkich do działań na rzecz ochrony pszczół, które mają ogromne znaczenie zarówno dla człowieka, jak i dla wielu ekosystemów. Poprzez poznanie tych owadów pan Łukasz zachęcił oraz wypromował postawy sprzyjające pszczołom oraz środowisku ich bytowania, a także ukazał wartości zdrowotne miodu i innych produktów naturalnych. Serdecznie dziękujemy!

Opracowała: Karolina Przysiewek – Piasecka Zdjęcia: Jolanta Morta
Ten wpis został opublikowany w kategorii Teklinów. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments