280 Wieruszowska Pielgrzymka dotarła na Jasną Górę

280. Wieruszowska Piesza Pielgrzymka dotarła 25 sierpnia na Jasną Górę. W tym roku pielgrzymka odbywała się pod hasłem: „Z Oblubienicą Ducha Świętego”.

Przewodnikiem duchowym pielgrzymki był o. Marcin Wrzochol, a kierownikiem pielgrzymki Andrzej Jaśniak i Mateusz Urbański. 240 pielgrzymów dotarło do Sanktuarium NMP Jasnogórskiej Królowej Polski.

Po powitaniu przez o. Romana Wita przed Szczytem Jasnogórskim pątnicy udali się do Naszej Matki, by poczuć Moc, jaka płynie z Cudownego Obrazu, pokłonić się i i poprosić Matkę Boską Częstochowską Królową Polski aby napełniła nas i Nasze Rodziny siłą i nadzieją.

W kaplicy św. Józefa odprawiona została Msza Święta, którą przewodniczył ks. prałat Henryk Orszulak, a homilię wygłosił o.  Piotr Polek w intencji wieruszowskich pielgrzymów i wszystkich przybyłych do Częstochowy w przeddzień uroczystości Najświętszej Maryi Panny Jasnogórskiej, a także tych co przyjechali 25 sierpnia do Częstochowy aby powitać wieruszowską pielgrzymkę.

kp

Ten wpis został opublikowany w kategorii Częstochowa, Jasna Góra, OO.Paulini, Pielgrzymka, Religia, Wieruszów. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments