Pielgrzymka dziennikarzy polskich na Jasną Górę

W sobotę 26 października na Jasną Górę odbyła się ogólnopolska pielgrzymka polskich dziennikarzy.
Mszy Św. w kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej przewodniczył abp. Wacław Depo, metropolita częstochowski i przewodniczący Rady KEP ds. Środków Społecznego Przekazu.

„My przychodzimy tutaj, jako grupa stanowa, wspólnotowa, aby tak, jak nam podpowiada hasło tegorocznej pielgrzymki, okazać wzajemna troskę o siebie, która łączy się z odpowiedzialnością. A odpowiedzialność musi już być bardzo osobista, bo dzisiaj zbyt dużo słyszymy w zamieszaniu politycznym, społecznym czy międzynarodowym, że odpowiedzialność jest zbiorowa, która nie jest żadną odpowiedzialnością, bo gdzieś są ukryte te czy inne motywy działania, a później skutki tych działań są bardzo tragiczne dla ludzi – podkreśla abp. Depo. Poczucie sumienia trzeba ciągle od nowa potwierdzać, ale to jest w Duchu Świętym nasze zadanie, Maryja jest też jako Oblubienica w Duchu Świętym, która zrealizowała plan Boży z pomocą darów Ducha Świętego. Potrzebny nam jest dar odwagi, męstwa i odpowiedzialności za to, co stanowi treść naszych przekazów”.
Hasłem pielgrzymki dziennikarzy katolickich są słowa: „Wzajemna troska i odpowiedzialność – kapłan dziennikarz”. Uczestnicy spotkania zastanawiają się m.in. nad rolą i miejscem księży w przestrzeni mediów.

Udział w pielgrzymce braliśmy udział jako redakcja Ilustrowanego Tygodnika Powiatowego w osobach: Anna Świegot, Eugeniusz Tomaszek i Piotr Kołodziejczyk.

Głównym organizatorem było Katolickie Stowarzyszenie Dziennikarzy oraz członkowie Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, w tym roku reprezentowanego przez trzy ośrodki: Warszawę, Poznań i Wrocław.

PK/Biuro Prasowe Jasnej Góry

Ten wpis został opublikowany w kategorii Jasna Góra, Religia, Z kraju. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments