Dzień Babci i Dziadka w Cieszęcinie

Dzień Babci i Dziadka w oddziale przedszkolnym przy SP nr 1 w Wieruszowie (budynek szkolny w Cieszęcinie) na stałe wpisany jest w kalendarz imprez i obchodzony jest co roku bardzo wyjątkowo.

 

Mimo, że za oknem pogoda płata różne figle, jest to najcieplejszy dzień w roku, który sprawia wszystkim ogromną radość, wywołuje uśmiechy na twarzach, powoduje , że małe serduszka dzieci biją szybciej, a Babcia i Dziadek ze wzruszeniem słuchają czułych słów , kierowanych pod ich adresem.
Przedszkolaczki swoich dziadków wprowadziły jeszcze w piękny czas świąt Bożego Narodzenia przedstawiając jasełka, następnie były wiersze i piosenka. Wspólnie na ten dzień zostały przygotowane prace plastyczne oraz upieczone ciasto.
W ten sposób dzieci mogły wyrazić kochanym Babciom i Dziadkom, swoje uczucia za trud włożony w ich wychowanie. Dumni dziadkowie ze wzruszeniem podziwiali występy swoich milusińskich, a przedszkolaki pełniły rolę gospodarzy. Po występach goście oraz dzieci zostali zaproszeni na przygotowany przez mamy słodki poczęstunek.
Na pamiątkę spotkania goście obdarowani zostali upominkami w postaci słoika z imbrykiem i herbatką, aby popijając ją w domu mogli wspominać ten wyjątkowy dzień.
Takie spotkania pełne uśmiechów, wzruszeń i radości wzmacniają więzi emocjonalne z rodziną , uczą dzieci sposobów wyrażania uczuć oraz szacunku dla osób starszych.

Drodzy seniorzy z okazji Waszego święta pragnę złożyć Wam najserdeczniejsze życzenia. Przede wszystkim dużo zdrowia, ciepła i miłości. Cierpliwości, pogody ducha oraz samych słonecznych dni. Pociechy z wnucząt, życzliwości z ich strony oraz troski. Żyjcie długo, wspierając nas dobrą radą i słowem oraz bądźcie nam podporą.

Nina Okoń-Wyder

Ten wpis został opublikowany w kategorii Cieszęcin. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments