Szkoła w Teklinowie pomaga Wojtusiowi i Franiowi

Akcje charytatywne uczą nas dostrzegać, że czasami bardzo blisko jest ktoś taki sam jak my, kto ma takie same potrzeby, ale niewielkie możliwości, aby je zrealizować. Uczniowie z Teklinowa chętnie uczestniczą w takich akcjach. Mają świadomość, że każda pomoc jest na wagę złota. Tak też postąpili tym razem.

Poprzez Fundację Siepomaga włączyli się w zbiórkę na najdroższy lek świata dla Wojtusia Howis i Frania Marcinkowskiego. Społeczność szkolna – długo się nie namyślając – uznała, że dzień 14 lutego – Walentynki – to doskonała okazja, aby podzielić się sercem z drugim człowiekiem. Samorząd Uczniowski przygotował zabawy zw. z Walentynkami, a także z pomocą nauczycieli zorganizował WIELKI KIERMASZ DLA MAŁEGO WOJTUSIA. Można było zakupić zabawki, puzzle, gry, książki oraz wiele innych rzeczy.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się różnego rodzaju ciasta domowej roboty przygotowane przez rodziców, nauczycieli i samych uczniów. Dzięki wsparciu wszystkich darczyńców udało się zebrać kwotę 2410 zł dla chorego Wojtusia Howis z Galewic.

Inną akcję charytatywną przeprowadziła Rada Rodziców. Podczas zabawy choinkowej chętni wrzucali do puszki dowolną kwotę dla Frania Marcinkowskiego z Namysłowa. Zebrano wówczas 513 zł.

Akcje takie uczą empatii, wrażliwości na potrzeby i problemy innych, wzbudzają poczucie własnej wartości i integrują środowisko. Dzieci wierzą, że wspólnie można zrobić więcej!
Wojtuś i Franio – jesteśmy z Wami i Waszymi Rodzicami! Razem pokonamy SMA!

SP Teklinów
Ten wpis został opublikowany w kategorii Teklinów. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments