WPP dotarła na święto imienin Matki Bożej na Jasną Górę

Na uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej na Jasną Górę przybywają kolejne nieliczne grupy pielgrzymów. Pod Szczytem jasnogórskim zameldowała się nasza Wieruszowska Piesza Pielgrzymka, którą poprowadził paulin o. Marcin Wrzochol.


W wywiadzie z BPJG: – „W tym roku, mimo tego trudnego doświadczenia, naprawdę jest wspaniałe pielgrzymowanie, dlatego, że widać w tych osobach, które idą, wiarę – zauważa o. Wrzochol – Nie idą osoby, które chcą sobie czas umilić czy zobaczyć coś nowego, tylko naprawdę idą osoby, które żyją łaską wiary i żyją Bogiem. I chwała Bogu za to, że takie osoby się pojawiły w grupie”.

„Było ryzyko, że pielgrzymka się nie odbędzie, aczkolwiek my, jako kapłani chcieliśmy towarzyszyć pątnikom, a wiedzieliśmy, że gdyby nawet nie wyszła pielgrzymka oficjalnie, ona by i tak przyszła tutaj – podkreślił o. Wrzochol – To był piękny czas, dobry czas, kiedy nie było lęku, przyszliśmy tutaj, do Maryi”.

Hasłem pielgrzymki były słowa: „Matko, która nas znasz”. „Chcieliśmy w tym haśle podkreślić macierzyństwo Maryi. Bardzo dużo się mówi o Maryi, jako Matce, ale mało ludzi odnosi to do siebie, że Ona jest naszą Mamą, i chcieliśmy, żeby w tym czasie, kiedy jest doświadczenie tego lęku, chcieliśmy bardzo mocno zaakcentować Maryję, jako Matkę, która w tym czasie jest przy nas, która nas prowadzi” – wyjaśnia paulin.

Pielgrzymi do jasnogórskiego sanktuarium wędrowali 3 dni. Ponieważ, w tym roku musieli na nocleg powracać z trasy do swoich domów, liczba osób została ograniczona do 50-ciu, czyli do tylu, ilu może zabrać autokar. Także autokarem, a nie pieszo jak każdego roku, pielgrzymi powrócą z Częstochowy do Wieruszowa.

Po tym, jak pielgrzymi pokłonili się przed obliczem Królowej Polski na halach św. Józefa została podprawiona uroczysta Msza Święta.

Pielgrzymka zakończy się 26 sierpnia Mszą Św. o godz. 18:30 przed Cudownym Obrazem MB Jasnogórskiej.

foto. Krzysztof Świertok – fotograf JG /Biuro Prasowe Jasnej Góry

Piotr Kołodziejczyk

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Jasna Góra, OO.Paulini, Religia, Wieruszów. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments