Święty Rochu, Ciebie przed wiekami nasi przodkowie obrali w czasach zarazy za patrona

W niedzielę 16 sierpnia 2020 roku w kościele pw. Świętego Rocha odbył się coroczny odpust.

 

W uroczystości odpustowej uczestniczyło wielu wiernych z Wieruszowa, Opatowa i okolic, którzy modlili się z prośbą o ustanie panującej epidemii.

Sumie odpustowej przewodniczył o. Arkadiusz Stawski, karmelita. Homilię wygłosił ks. prof Adam Adamski, filipin z Gostynia.
Na zakończenie Eucharystii i procesji odśpiewano Litanię do Św. Rocha, a w intencji naszej Ojczyzny odśpiewano ”Bożę coś Polskę”.
Jak co roku przebyła Piesza Pielgrzymka z Opatowa.
Tegoroczne uroczystości  odpustowe uświetniła Orkiestra Dęta OSP Wieruszów.

Kiedy miasto i okolice nawiedziła zaraza, ludzie zaczęli przyzywać wstawiennictwa i opieki Świętego Rocha. Ustanie zaraźliwej choroby przypisywano Świętemu, w dowód wdzięczności wybudowano świątynię.

,,Święty Rochu, Ciebie przed wiekami nasi przodkowie obrali w czasach zarazy za patrona. Za Twoim wstawiennictwem zostali uratowani przed śmiercią, która pustoszyła miasta i wioski. Z tym większą ufnością klękamy aby błagać o Twoją pomoc i wstawiennictwo u Pana. Nie liczymy na nasze zasługi ani na nasze dobre czyny, ale tylko na nieskończone zasługi i miłość Jezusa do nas oraz na Twoją miłość do Boga wyrażającą się w bezgranicznej miłości i służbie bliźnim, która tak bardzo podobała się Panu. Ty jeszcze będąc tu na ziemi otrzymałeś od Boga dar uzdrawiania ludzi i zapewnienie, że kto w chorobie i trudnościach będzie wzywał Twego wstawiennictwa zgodnie z wolą Bożą, może być uzdrowiony. Ośmieleni tą obietnicą prosimy Cię pełni ufności i wiary, abyś uprosił nam u Pana łaskę zachowania nas i świata całego od epidemii i skutków koronawirusa. Ty wiesz nasz święty Patronie, jak bardzo Jezus nasz Odkupiciel pragnie udzielać nam swoich łask, bo sam będą tu na ziemi wielokrotnie ich doświadczałeś. Prosimy Cię wyproś nam u Pana tę łaskę której tak bardzo pragniemy i tak bardzo potrzebujemy, a my kolejnym pokoleniom będziemy przekazywać wiarę w Twoje wstawiennictwo za nami. Amen.,,

Piotr Kołodziejczyk
Ten wpis został opublikowany w kategorii Kuźnica Skakawska, Religia, Wieruszów-Podzamcze, województwo łódzkie. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments