Wypadek drogowy w Mieleszynie

Wieruszowscy policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Wieluniu wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego do którego doszło w Mieleszynie w gminie Bolesławiec. Apelujemy o zachowanie ostrożności na drogach.

 

Do wypadku drogowego doszło 3 września 2020 roku o godzinie 19:20 na drodze powiatowej w Mieleszynie w gminie Bolesławiec. Według wstępnych ustaleń, kierujący peugeotem, 24 – letni mieszkaniec powiatu wieruszowskiego, z nieustalonej do chwili obecnej przyczyny podczas wyprzedzania pojazdu audi, na prostym odcinku drogi, stracił panowanie nad kierowanym pojazdem, zjechał do przydrożnego rowu i uderzył w ogrodzenie przydrożnej posesji.

W wyniku wypadku, 24 – latek z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala. Znacznie uszkodzony został pojazd uczestniczący w tym zdarzeniu oraz ogrodzenie posesji. Pasażer peugeota, 22 letni mężczyzna w wyniku tego zdarzenia nie został poszkodowany. Świadek wypadku, 22 – letnia kierująca audi, była trzeźwa. Od kierowcy peugeota została pobrana krew do badań które wykażą, czy w chwili wypadku był trzeźwy. Policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Wieluniu wyjaśniają dokładne okoliczności tego zdarzenia.

W trosce o bezpieczeństwo na drodze apelujemy o dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze, o zachowaniu bezpiecznej odległości od pojazdu poprzedzającego oraz udzielaniu pierwszeństwa przejazdu. Pamiętajmy także o obowiązkowym oświetleniu i oznaczeniu unieruchomionego pojazdu. Rozważmy wyposażenie naszego pojazdu w elementy odblaskowe, których używajmy podczas postoju szczególnie kiedy coraz wcześniej zapada zmrok. Pamiętajmy o własnym bezpieczeństwie oraz o nie przecenianiu własnych umiejętności podczas kierowania pojazdami. Apelujemy również do rodziców i opiekunów o sprawowanie właściwej opieki nad dziećmi, niepełnosprawnymi, oraz osobami w podeszłym wieku.

Asp.sztab. Damian Pawlak

Ten wpis został opublikowany w kategorii Mieleszyn. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments