Dzień Edukacji Narodowej i kultura dalekiego wschodu

Przedszkolaczki z oddziału przedszkolnego przy SP nr 1 w Wieruszowie (budynek szkolny w Cieszęcinie) w bardzo w wyjątkowy sposób przygotowali uroczystość z okazji Dnia Nauczyciela.

 

Ze względu, iż w ubiegłym roku na panującą pandemię nie można było zrealizować wszystkich zamierzonych celów, planów i zadań, postanowiliśmy w miarę możliwości zrealizować w tym roku szkolnym.

Kontynuując innowację pedagogiczną Mały Mistrz Kuchni – smaki i r świata, powędrowaliśmy na daleki wschód. Daleki Wschód to obszar Azji, ciągnącego się wzdłuż wybrzeży Pacyfiku. Najczęściej do tego regionu zalicza się Japonię, Koreę Południową i Północną, Republikę Chińską (Tajwan) oraz wschodnie tereny Chińskiej Republiki Ludowej. Niekiedy włącza się również Mongolię, kraje Azji Południowo-Wschodniej położone na Archipelagu Malajskim i Półwyspie Indochińskim, wschodnie obszary Rosji oraz rzadko Tybet.

Piękna kultura, tradycja i obyczaje. Niesamowite stroje, religia a przede wszystkim kuchnia. W Dniu Edukacji Narodowej zorganizowaliśmy warsztaty dla przedszkolaków i ich rodziców, gdzie poznawaliśmy kulturę i smaki tych tajemniczych obszarów świata, krainy kwitnącej wiśni. Kimono, taniec z wachlarzami, muzyka i wykwintna, orientalna kuchnia oraz przepiękna jesienna sceneria dalekiego wschodu to tak odbyła się nasza uroczystość. Przygotowaliśmy: kaczkę po pekińsku, surówkę z czerwonej kapusty, ryż, kurczaka na ananasie Po-lo-ti po chińsku oraz marchewkę z groszkiem w orientalnym smaku. Dzień ten przyniósł nam wiele wrażeń i radości ale też wyjątkowy smak. Na pewno zapadnie nam długo w pamięci.

Nina Okoń-Wyder
Ten wpis został opublikowany w kategorii Cieszęcin. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments