Sukcesy chórów „Kulturalnego Konesera” w Szczecinie

Weekend 17-18 października 2020 okazał się być prawdziwym muzycznym świętem dla czastarskiego Chóru Con Grazia oraz dla wrocławskich chórów Symfonia Śpiewaków i Cantiamo Tutto.

 

Czastarski Chór Con Grazia wziął udział on-line w Międzynarodowych Muzycznych Zmaganiach Seniorów, które odbyły się w dniu 17.10.2020. Zespół wyśpiewał II miejsce w kategorii chóry mieszane i otrzymał dyplom za najlepsze wykonanie utworu acapella.

Dyrygent Sebastian Sikora został wyróżniony nagrodą specjalną dla najlepszego dyrygenta. W Konkursie wziął udział także Chór Symfonia Śpiewaków, który otrzymał I miejsce w kategorii chóry jedno rodne oraz dyplom za najlepsze wykonanie utworu ludowego. Chór Cantiamo Tutto wziął udział w Międzynarodowym Szczecińskim Festiwalu Muzyki Sakralnej i zdobył Srebrne Pasmo w kategorii chóry mieszane. Z uwagi na bezpieczeństwo, na żywo wystąpiła reprezentacja chóru, licząca 20 osób. Jeden z chórzystów, Mateusz Pich, opowiada:
Był to dla nas stres, ale jako zgrany zespół daliśmy radę i pokonaliśmy przeciwności. Utwory zaśpiewaliśmy tak jak tego pragnęliśmy-z pełnym zaangażowaniem w tekst. Włożyliśmy w to dużo wysiłku fizycznego i mentalnego. Jako debiutant na konkursie, jestem dumny, że mogę reprezentować Cantiamo Tutto, a zwłaszcza śpiewać z tak różnymi, wspaniałymi ludźmi oraz być prowadzonym pod skrzydłami niezwykłego dyrygenta, jakim jest z pewnością Sebastian Sikora.

Wydarzenia zorganizowała Fundacja Morze Kultury. Chóry wzięły udział w festiwalu w ramach projektu „Muzyka łączy pokolenia”, realizowanego przez Polskie Stowarzyszenie Animatorów „Kulturalny Koneser”. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Czastary. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments