„Historia jednej orkiestry”

Zamknięci z powodu pandemii Covid-a z przyjemnością wspominamy chwile, które spędziliśmy przy realizacji projektu „Historia jednej orkiestry”, który Gminny Ośrodek Kultury w Czastarach wspólnie z Orkiestrą Dętą, ze Stowarzyszeniem Historycznym „Gloria Victis” oraz Kołami Gospodyń Wiejskich z terenu gminy zrealizował w okresie od kwietnia do września 2020 r.

W ramach projektu Orkiestra Dęta wzięła udział w szeregu warsztatów czego rezultatem było nagranie płyty „Pamięć i historia”.

Stowarzyszenie historyczne „Gloria Victis” przedstawiło rekonstrukcję wydarzeń z powstania orkiestry na podstawie której powstał film „Historia jednej orkiestry”. Wydano również folder z realizacji projektu. Zakończeniem projektu był premierowy pokaz filmu który mogliśmy oglądać w Centrum Kultury w Kątach Walichnowskich, degustując potrawy regionalne przygotowane przez panie z Kół Gospodyń Wiejskich z Jaworka, Kątów Walichnowskich, Krajanki oraz Radostowa. Projekt dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017 – 2022 w ramach programu Dotacyjnego „Niepodległa”

czastary.pl
Ten wpis został opublikowany w kategorii Czastary. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments