Nocna awantura w Teklinowie

Wieruszowscy policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców gminy Wieruszów, którzy swoim zachowaniem stwarzali zagrożenie, podczas interwencji publicznej w Teklinowie w gminie Wieruszów. Awanturnicy noc spędzili w policyjnym areszcie.

 

12 stycznia 2021 roku dyżurny wieruszowskiej komendy policji został powiadomiony o awanturze w Teklinowie, w gminie Wieruszów. Wstępnie okazało się że tej nocy, po godzinie 22:00 na jednej z prywatnych posesji, doszło do utarczek słownych oraz szarpaniny, pomiędzy trzema obywatelami Ukrainy, w wieku od 28 do 55 roku życia a dwoma mężczyznami, którzy pieszo uciekli z miejsca tej awantury. Sprawna interwencja funkcjonariuszy, po kilku minutach doprowadziła do zatrzymania mężczyzn. Okazali się nimi dwaj mieszkańcy gminy Wieruszów, w wieku 23 i 37 lat, którzy byli pijani. Policyjny alkomat wskazał w organizmie 23 – latka prawie 1,5 promila alkoholu, natomiast u jego 37 – letniego kompana ponad 1,5 promila alkoholu.

Z uwagi na silne pobudzenie mężczyzn, oraz niestosowanie się do poleceń policjantów, dotyczących zachowania zgodnego z prawem, funkcjonariusze zatrzymali prewencyjne agresorów. W tej sytuacji zatrzymani zostali osadzeni w policyjnym areszcie. Nie jest wykluczone, że teraz strony konfliktu, na drodze postępowania cywilnoprawnego przed sądem, będą dochodziły swoich roszczeń. Przypominamy, że w przypadku oskarżenia prywatnego, za przestępstwo znieważenia, grozi kara grzywny lub ograniczenia wolności, natomiast za przestępstwo naruszenia nietykalności cielesnej człowieka, grozi kara pozbawienia wolności nawet do roku.

Asp. sztab. Damian Pawlak
Ten wpis został opublikowany w kategorii Teklinów. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments