XVIII Sesja Rady Gminy Czastary

W dniu 28 stycznia 2021 r. odbyła się XVIII Sesję Rady Gminy Czastary, w której uczestniczył poseł na Sejm RP – Pan Paweł Rychlik.

 

Na wstępie Pan poseł serdecznie podziękował za zaproszenie na obrady XVIII Sesji Rady Gminy Czastary.

Poseł Paweł Rychlik podkreślił, że współpraca z samorządem gminy Czastary układa się bardzo pomyślnie, czego efekty jak sam zauważył są i miejmy nadzieję będą widoczne.

Pan Poseł wyraził przekonanie, że dzięki usilnym staraniom wszystkich służb Państwa Polskiego w walce z szalejącą pandemią, wkrótce życie nas wszystkich wróci do normy. Obecny na Sesji Rady Gminy parlamentarzysta poinformował, że podejmowane są wszelkie możliwe działania by zwiększyć dostępność szczepionek, by jak najwięcej Polaków mogło się zaszczepić i czuć bezpiecznie.

W dalszej części sesji radni mieli możliwość zadawania Posłowi pytań w zakresie spraw o istotnym znaczeniu dla regionu i gminy. Tematem dyskusji były m.in.: drastycznie rosnące ceny opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi, badania nad lekami na Covid 19, system oświaty w Polsce itp. dotyczące bieżących spraw funkcjonowania naszego Państwa.

Na zakończenie spotkania Wójt Dariusz Rejman wspólnie z Przewodniczącym Rady Gminy Markiem Dudką i w imieniu całego samorządu Gminy Czastary serdecznie podziękowali za aktywne działanie na rzecz rozwoju Gminy Czastary. Pan Wójt podkreślił: „że to właśnie dzięki zaangażowaniu Pana Posła Pawła Rychlika uczniowie w Czastarach będą mieć nową bibliotekę, nową stołówkę oraz nową świetlicę. Pana wola współpracy oraz życzliwość są bezcenne i niezwykle przydatne w dostrzeganiu Gminy Czastary jako miejsca, w którym jest ogromny potencjał, i w które warto inwestować. Pana pomoc jest nieoceniona, dzięki niej jesteśmy w stanie jeszcze bardziej efektywnie realizować nasze plany”.

Pan Poseł odnosząc się do słów Wójta powiedział, że podziękowania należą się wszystkim czastarskim samorządowcom, a z jego strony będą czynione wszelkie starania na rzecz rozwoju gminy Czastary i poprawy warunków życia jej mieszkańców. Podsumowując swoje wystąpienie nasz lokalny parlamentarzysta zadeklarował dalszą współpracę, determinację w działaniu na rzecz Gminy Czastary, po czym złożył wszystkim obecnym życzenia przede wszystkim zdrowia, które w dzisiejszych czasach wyjątkowo doceniamy i szczególnie potrzebujemy.

czastary.pl
Ten wpis został opublikowany w kategorii Czastary. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments