Halowe starty wieruszowskich lekkoatletów

Chociaż od początku tego roku , a nawet od 23.12.2020 r warunki treningowe dla naszych zawodników były bardzo nie sprzyjające. Z powodu pandemii zamknięto sale gimnastyczne.

 

Brak możliwości z nich korzystania a tym samym brak odpowiedniej ilości treningów ogólnorozwojowych i technicznych, które są podstawą w zimowym okresie przygotowawczym dla lekkoatletów bardzo utrudniał przygotowania.

Po półtora miesięcznych treningach w lesie trzech tygodniach treningów na stadionie od 18.01.2021 r w ujemnych temperaturach oraz kilku treningach ogólnorozwojowych i siłowych. Postanowiliśmy wystartować w kilku mityngach lekkoatletycznych, by starać się o kwalifikacje do Halowych Mistrzostw Polski U18 i U20.

Wystartowaliśmy w trzech mityngach w Aleksandrowie Łódzkim w Łodzi i w Spale.
W sumie w zawodach wystartowało 4 zawodników z 7 planowanych (niedyspozycja z powodu choroby).

Wyniki zawodów :
Jakub Sroka – U18 pchniecie kulą – 12,01 [PB]H
Emilia Kałużna U16 600m – 2:06,00
Jakub Szczepaniak U 20 200m – 23,14 [PB]H 300m – 36,24 [PB]H 400m – 48,87 [PB]H
Oskar Wróbel U20 1500m – 4:45,55 [PB]H

Jakub Szczepaniak wynikiem 48,87 który był jego nowym rekordem życiowym w hali uzyskał kwalifikacje do Halowych Mistrzostw Polski U20.

W dniach 12 – 14 lutego w Hali Arena w Toruniu rozegrane zostały PZLA Halowe Mistrzostwa Polski U18 i U20.

Jakub w HMP U20 startował w biegu na dystansie 400m. Po bardzo dobrym biegu eliminacyjnym z trzecim wynikiem 48,69 i nowym rekordem życiowym, zakwalifikował się do Finału A czyli pierwszej szóstki najlepszych zawodników.

Niestety już w samym finale nasz zawodnik popełnił falstart i został zdyskwalifikowany.
Miejmy nadzieje że okres wiosenny i letni będzie bardziej sprzyjający i w pełni sił wkroczymy w nowy letni sezon 2021.

Zawodnicy: Jakub Sroka, Jakub Szczepaniak i Oskar Wróbel są uczniami Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie, natomiast Emilia Kałużna, uczennicą Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Janusza Korczaka w Wieruszowie.

Zawodnicy UMLKS START w Wieruszowie trenują w ramach programów współfinansowanych przez Powiat Wieruszowski i Gminę Wieruszów.

Trener
Jarosław Urbaniak
Ten wpis został opublikowany w kategorii województwo łódzkie. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments