Kronika prasowa KPP w Wieruszowie

Kronika prasowa KPP w Wieruszowie  – 12.04.2021r.

 

 

1. Poszukiwany sprawca kolizji zatrzymany przez policjantów

Sprawne działania wieruszowskich policjantów doprowadziły do zatrzymania mężczyzny, który po spowodowaniu kolizji drogowej na trasie S 8 uciekł z miejsca zdarzenia. Jak się okazało był poszukiwany przez Sąd Rejonowy dla Warszawy – Wola.
22 marca 2021 roku przed godziną 2:00 dyżurny wieruszowskiej komendy został powiadomiony, o kolizji drogowej na trasie S 8 w kierunku Wrocławia. Na miejscu policjanci ustalili, że kierujący pojazdem marki Rover, na 121 km tej trasy w miejscowości Niwiska, nie zachował bezpiecznej odległości od pojazdu poprzedzającego i uderzył w naczepę ciężarowego volvo, którym kierował 41 – letni mężczyzna. Po kolizji kierujący roverem, pieszo uciekł z miejsca zdarzenia. Po zebraniu informacji dotyczących rysopisu sprawcy zdarzenia, po godzinie 6:00 na drodze krajowej nr 74 w Walichnowach policjanci zatrzymali mężczyznę. Był nim 26 – letni obywatel Bułgarii. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się jednak, że 26 – latek jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy dla Warszawy Woli za wcześniejszą kradzież. W tej sytuacji policjanci ukarali obcokrajowca mandatem karnym, za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, po czym doprowadzili zatrzymanego do zakładu karnego, gdzie odbywa karę pozbawienia wolności. Obaj kierujący byli trzeźwi.

2. Tragiczny wypadek drogowy na S 8 w Wieruszowie

Wieruszowscy policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku drogowego, do którego doszło na trasie S8 w powiecie wieruszowskim. W wyniku wypadku śmierć poniósł 66 – letni mężczyzna. Apelujemy o zachowanie ostrożności na drogach.
Do tragicznego wypadku drogowego doszło 24 marca 2021 roku przed godziną 14:00 na 115 km drogi ekspresowej S8 w Wieruszowie. Policjanci na miejscu tego zdarzenia ustalili, że kierujący oplem corsa, 66 – letni mieszkaniec powiatu wieruszowskiego, włączając się do ruchu prawdopodobnie nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i zderzył się z ciężarowym manem. W wyniku wypadku ciężko ranny kierowca corsy, śmigłowcem lotniczego pogotowia ratunkowego został przetransportowany do szpitala, gdzie zmarł. Uszkodzone zostały pojazdy uczestniczące w tym wypadku. Kierujący zespołem pojazdów, 35 – letni mężczyzna w chwili tego zdarzenia był trzeźwy. Do godziny 17:20 trasa S 8 w kierunku Łodzi była całkowicie zablokowana. Policjanci zorganizowali objazd od węzła „Wieruszów” przez drogę wojewódzką 482 do węzła w „Walichnowach”. Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają dokładne okoliczności tego tragicznego zdarzenia.
W trosce o bezpieczeństwo na drodze Policja apeluje o dostosowanie prędkości do panujących warunków drogowych, co jest jedną z najczęstszych przyczyn z powodu których dochodzi do zdarzeń drogowych. Policjanci apelują również o udzielanie pierwszeństwa przejazdu oraz nie przecenianie własnych umiejętności podczas kierowania pojazdami.

3. Szczepienia wieruszowskich policjantów

25 marca 2021 roku rozpoczęły się szczepienia policjantów garnizonu łódzkiego. Tego dnia w wieluńskim szpitalu zaszczepili się również pierwsi policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie.
Policjanci w codziennej służbie mają kontakt z chorymi na Covid -19 co powoduje, że są szczególnie narażeni na zarażenie. Dlatego ochrona w postaci dostępnego dla policjantów szczepienia jest niezwykle ważna. Rozpoczęty proces szczepień jest dobrowolny i odbywa się w wyznaczonych terminach w placówkach służby zdrowia. Z pewnością dostępność szczepień dla mundurowych sprawi, że codzienne obowiązki służbowe, nie będą obarczone tak dużym ryzykiem zachorowania.

4. Policjanci zatrzymali sprawców pobicia

Wieruszowscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o pobicie obywatela Gruzji. Do tego zdarzenia doszło w minioną niedzielę. Za takie przestępstwo grozi kara do 3 lat więzienia.
Do zdarzenia doszło 28 marca 2021 roku około godziny 14:00 w Wieruszowie na ulicy Fabrycznej. Jak wstępnie ustalili policjanci, pomiędzy trzema mężczyznami doszło do kłótni, która przerodziła się w bijatykę. W następstwie tego incydentu 27-letni obywatel Gruzji z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala. Dwaj kolejni uczestnicy tej awantury uciekli piechotą z miejsca zdarzenia. Sprawna interwencja policjantów pozwoliła na szybkie namierzenie agresorów. Już po kilkunastu minutach, nieopodal miejsca zdarzenia, w rejonie pobliskiego osiedla, funkcjonariusze zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu wieruszowskiego w wieku 29 i 30 lat podejrzewanych o pobicie obcokrajowca. Mężczyźni w chwili zatrzymania byli pijani. W ich organizmach stwierdzono ponad 1,5 promila alkoholu. Policjanci ustalają, czy zatrzymani mieli wcześniejsze konflikty z prawem. 29 marca obaj zatrzymani usłyszeli zarzuty pobicia. Za takie przestępstwo grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Wobec podejrzanych prokurator zastosował dozór policyjny. Policjanci szczegółowo analizują zebrane dowody i wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia oraz motywy działania jego uczestników. Czynności nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Wieluniu.

5. Wypalanie traw jest nielegalne!

Cyklicznie na przełomie zimy i wiosny na terenie kraju odnotowuje się liczne przypadki pożarów mających związek z nielegalnym procederem wypalania traw, trzcinowisk lub pozostałości po zeszłorocznych zbiorach. Praktyka ta zazwyczaj prowadzi do powstania szeregu zagrożeń dla życia i zdrowia człowieka, zwierząt, a także środowiska naturalnego.
Palące się suche pozostałości roślinne mogą stanowić poważne zagrożenie pożarowe, jeśli w pobliżu znajdują się lasy, budynki mieszkalne lub gospodarcze albo zakłady przemysłowe. Unoszący się dym może również spowodować zagrożenie na drodze, wynikające z nagłego ograniczenia widoczności uczestnikom ruchu.
Ryzyko, jakie niesie ze sobą wypalanie traw na łąkach i nieużytkach rolnych, jest ogromne. Nieuwaga, nagła zmiana kierunku wiatru lub niekorzystne ukształtowanie terenu mogą spowodować pożar, którego opanowanie możliwe będzie jedynie przez jednostkę Państwowej Straży Pożarnej. Ofiarami ognia lub dymu mogą być nie tylko ludzie ale też dziko żyjące zwierzęta, a ziemia na „wypaleniskach” staje się jałowa.
WYPALANIE TRAW JEST NIEDOZWOLONE!
Zwalczanie powyższego procederu stanowiącego niewątpliwie naruszenie porządku prawnego jest jednym z zadań Policji, która na mocy art. 2 ustawy o Policji (Dz.U. z 2020 r. poz. 360, z poźn. zm.) obowiązana jest do ochrony życia i zdrowia ludzi oraz mienia przed bezprawnymi zamachami naruszającymi te dobra, a także wykrywania przestępstw i wykroczeń oraz ścigania ich sprawców. Dlatego policjanci reagują na wszelkie przejawy łamania obowiązującego prawa.
Zgodnie z art. 124 ustawy z dnia 16 kwietnia 2004 r. o ochronie przyrody (Dz.U. z 2020 r. poz.55) „zabrania się wypalania łąk, pastwisk, nieużytków, rowów, pasów przydrożnych, szlaków kolejowych oraz trzcinowisk i szuwarów”. Przy czym dla wzmocnienia cytowanego zakazu, ustawodawca przewidział przepis karny określony w art. 131 pkt 12 „kto wypala łąki, pastwiska, nieużytki, rowy, pasy przydrożne, szlaki kolejowe, trzcinowiska lub szuwary – podlega karze aresztu albo grzywny”. Należy również wskazać przepis art. 30 ust. 3 pkt. 1 – 3 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (Dz.U. z 2020 r. poz. 1463, z późn. zm.), zgodnie z treścią którego „w lasach oraz na terenach śródleśnych, jak również w odległości do 100 m od granicy lasu, zabrania się działań i czynności mogących wywołać niebezpieczeństwo, a w szczególności:
1. rozniecenia ognia poza miejscami wyznaczonymi do tego celu przez właściciela lasu lub nadleśniczego;
2. korzystania z otwartego płomienia;
3. wypalania wierzchniej warstwy gleby i pozostałości roślinnych.”
Za naruszenie przepisów przeciwpożarowych grożą surowe sankcje.
Wyczerpanie znamion wykroczenia z art. 82 § 1 ustawy z dnia 20 maja 1971 r. Kodeks wykroczeń (Dz.U. z 2021 r. poz. 281) zagrożone jest karą aresztu (od 5 do 30 dni), grzywny (od 20 do 5000 zł) albo nagany. Natomiast sprawca przestępstwa z art. 163 § 1 ustawy z dnia 6 czerwca 1997 r. Kodeks karny (Dz.U. z 2020 r. poz. 1444, z późn. zm.) sprowadzający „zdarzenie, które zagraża życiu lub zdrowiu wielu osób albo mieniu w wielkich rozmiarach, mające postać pożaru, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10” – w przypadku śmierci człowieka lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu wielu osób, sprawca podlegać będzie karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12. W kontekście analizowanej problematyki istotny wydaje się również zapis art. 181 § 1 Kodeksu karnego sankcjonujący przypadki spowodowania zniszczeń w świecie roślinnym lub zwierzęcym w znacznych rozmiarach, których to sprawca podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
Apelujemy o rozsądek! Za większość pożarów traw i nieużytków rolnych odpowiedzialny jest człowiek ! Widzisz pożar? Alarmuj! Reaguj! Dzwoń pod numer alarmowy 112!

6. Groźna kolizja drogowa w Parcicach

Wieruszowscy policjanci wyjaśnili okoliczności kolizji drogowej, do której doszło w Parcicach w gminie Czastary. Przyczyną tego zdarzenia było niedostosowanie prędkości do panujących warunków ruchu. Apelujemy o zachowanie ostrożności na drogach.
Do groźnie wyglądającej kolizji drogowej, doszło 2 kwietnia 2021 roku, przed godziną 14:00 w Parcicach, w gminie Czastary. Na miejscu tego zdarzenia policjanci ustalili, że kierująca skodą fabia, 19 – letnia mieszkanka gminy Bolesławiec, na łuku drogi relacji Parcice – Żdżary, nie dostosowała prędkości do panujących warunków ruchu, straciła panowanie nad pojazdem i doprowadziła do wywrócenia skody. W wyniku kolizji uszkodzeniu uległ pojazd uczestniczący w tym zdarzeniu, natomiast kierująca była trzeźwa. Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym policjanci ukarali kobietę mandatem karnym.
Pamiętajmy o dostosowaniu prędkości do panujących warunków na drodze, jest to jedna z najczęstszych przyczyn z powodu których dochodzi do zdarzeń drogowych.

7. Obywatelskie ujęcie nietrzeźwego kierowcy

Wzorowa obywatelska postawa zawsze zasługuje na wyróżnienie. Takim zachowaniem wykazało się dwoje mieszkańców powiatu wieruszowskiego, którzy w Osieku zatrzymali pijanego kierowcę. Odpowiednia reakcja tych osób, doprowadziła do zatrzymania amatora jazdy na „podwójnym gazie”. Nieodpowiedzialny kierowca został wyeliminowany z ruchu i teraz musi liczyć się z karą nawet do dwóch lat pozbawienia wolności, wysoką grzywną oraz sądowym zakazem kierowania pojazdami.
4 kwietnia 2021 roku przed godziną 21:00 dyżurny wieruszowskiej komendy Policji otrzymał zgłoszenie, o obywatelskim ujęciu nietrzeźwego kierowcy w Osieku w gminie Galewice. Skierowani na miejsce policjanci ustalili, że 28–letnia mieszkanka powiatu wieruszowskiego jadąc za oplem corsa zauważyła, że jego kierowca jedzie tzw. „wężykiem” co wskazywało, że znajduje się pod działaniem alkoholu. Wówczas kobieta telefonicznie powiadomiła policję. Jednocześnie poprosiła pomoc w ujęciu nietrzeźwego, swojego znajomego. Gdy kierowca opla zatrzymał się, poproszony o pomoc świadek, wyjął kluczyki ze stacyjki jego pojazdu. Policjanci ustalili, że kierujący oplem, to 49–letni obywatel Gruzji. Mężczyzna odmówił jednak policjantom badania na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, czuć było od niego jednak wyraźną woń alkoholu. W tej sytuacji funkcjonariusze zatrzymali obcokrajowca, od którego została pobrana krew do badań. Wykażą one stężenie alkoholu w jego organizmie w czasie kierowania pojazdem. Mundurowi zatrzymali również mężczyźnie prawo jazdy, natomiast pojazd którym kierował został odholowany na parking strzeżony. Przypominamy, że za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości, grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, sądowy zakaz kierowania pojazdami i wysoka grzywna.
Policjanci składają podziękowania czujnym mieszkańcom za obywatelską, godną do naśladowania postawę. Dzięki takiej odważnej reakcji być może nie doszło do tragedii na drodze.
Przypominamy, że zgodnie z art. 243 Kodeksu Postępowania Karnego, każdy ma prawo ująć osobę na gorącym uczynku przestępstwa, lub w pościgu podjętym bezpośrednio po popełnieniu przestępstwa, jeżeli zachodzi obawa ukrycia się tej osoby lub nie można ustalić jej tożsamości. Ujętą osobę należy niezwłocznie przekazać Policji.

8. Wieruszowscy policjanci podsumowali działania „Wielkanoc 2021”

W trosce o bezpieczeństwo podróżujących podczas Świąt Wielkanocnych policjanci od piątku 2 kwietnia do poniedziałku 5 kwietnia 2021 roku, przeprowadzili działania prewencyjne pod nazwą „Wielkanoc 2021”.
Okres przedświąteczny a także same Święta Wielkanocne były dla policjantów w całym kraju dniami wytężonej służby. Nad bezpieczeństwem czuwała większa niż zazwyczaj liczba funkcjonariuszy. Również wieruszowscy policjanci w trakcie prowadzonych działań, zwracali uwagę na respektowanie przepisów ruchu drogowego, szczególnie na przestrzeganie ograniczeń prędkości, stan techniczny pojazdów, sposób przewożenia pasażerów a także stan trzeźwości kierujących. Funkcjonariusze czuwali także nad przestrzeganiem obowiązujących w czasie epidemii obostrzeń.
W tym czasie na drogach powiatu wieruszowskiego nie doszło do żadnego wypadku drogowego. Policjanci odnotowali sześć kolizji drogowych i zatrzymali trzech kierujących pojazdami pod działaniem alkoholu. Funkcjonariusze nałożyli na kierowców 35 mandatów karnych, zatrzymali jeden dokument praw jazdy i dwa dowody rejestracyjne, za niesprawności techniczne pojazdów. Nałożyli również ponad 30 mandatów karnych za niestosowanie się do obowiązku zakrywania ust i nosa.

9. Braterskie trio zatrzymane za pobicie

Wieruszowscy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o pobicie w domu jednorodzinnym w gminie Bolesławiec. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty. Za takie przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Wobec podejrzanych prokurator zastosował dozór policyjny.
Do tego zdarzenia doszło 4 kwietnia 2021 roku przed godziną 21:00 w jednym z domów jednorodzinnych w miejscowości Żdżary w gminie Bolesławiec. Wówczas 38–letni mieszkaniec sąsiedniej posesji stanął w obronie swojej znajomej, która uczestniczyła w awanturze z jednym z mieszkańców powiatu wieruszowskiego, który po tym incydencie uciekł z terenu tej posesji. Kiedy kobieta wraz z swoimi znajomymi pojechała do lekarza, awanturnik w towarzystwie dwóch innych mężczyzn powrócił do domu 38–latka. Kiedy napastnicy wtargnęli do wnętrza, zaczęli bić i kopać mężczyznę wybijając szybę w drzwiach jego domu. Nastepnie pobili go i uciekli. Powiadomieni o zdarzeniu policjanci od razu pojechali na miejsce i poinformowali zespół ratownictwa medycznego, który udzielił pomocy poszkodowanemu. Ranny mężczyzna trafił do szpitala. Sprawna interwencja policjantów pozwoliła na szybkie namierzenie agresorów. Już po kilkunastu minutach w miejscu ich zamieszkania funkcjonariusze zatrzymali dwóch braci, mieszkańców powiatu wieruszowskiego w wieku 25 i 28 lat podejrzewanych o pobicie. 28–latek w chwili zatrzymania był pijany. Policyjny alkomat wskazał w jego organiźmie prawie 1,5 promila alkoholu. Jednocześnie kryminalni wyruszyli na poszukiwania trzeciego oprawcy. Nazajutrz, w godzinach porannych policjanci zatrzymali mężczyznę. Okazał się nim 33–letni brat awanturników. 6 kwietnia br. wszyscy podejrzani usłyszeli zarzuty pobicia i uszkodzenia mienia. Za takie przestępstwa, grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Wobec podejrzanych prokurator zastosował dozór policji oraz zakaz kontaktowania z pokrzywdzonym. Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają dokładne okoliczności tego zdarzenia.

10. Śmiertelne ofiary pożaru

Wieruszowscy policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają przyczynę pożaru, w którym śmierć poniosły dwie osoby. Pożar wybuchł w domu jednorodzinnym w miejscowości Okoń w powiecie wieruszowskim.
Do tego tragicznego zdarzenia doszło 6 kwietnia 2021 roku po godzinie 15:00 w jednym z domów jednorodzinnych w miejscowości Okoń w gminie Galewice. Jak się okazało, w chwili pożaru w wnętrzu budynku przebywały cztery dorosłe osoby. Niestety dwie z nich, 77–letni mężczyzna i 73–letnia kobieta poniosły śmierć na miejscu. Ponadto 34–letni mężczyzna i 33–letnia kobieta z rozległymi poparzeniami ciała zostali przetransportowani do szpitala. Na miejscu policjanci z udziałem prokuratora oraz biegłego z zakresu pożarnictwa, wykonali szereg czynności zmierzających do ustalenia przyczyny pożaru. Postępowanie w tej sprawie pod nadzorem prokuratora prowadzą policjanci z wieruszowskiej komendy Policji.

11. Na „podwójnym gazie” zjechał do rowu

Wieruszowscy policjanci wyjaśnili okoliczności kolizji drogowej, do której doszło na drodze wojewódzkiej w Kuźnicy Skakawskiej w powiecie wieruszowskim. Sprawcą kolizji okazał się nietrzeźwy kierujący. Za przestępstwo kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości, grozi kara nawet do dwóch lat pozbawienia wolności, utrata prawa jazdy i wysoka grzywna.
6 kwietnia 2021 roku tuż przed północą dyżurny wieruszowskiej komendy Policji został powiadomiony, że na drodze wojewódzkiej 482 w Kuźnicy Skakawskiej, doszło do kolizji drogowej. Na miejscu policjanci ustalili, że kierujący fordem mondeo, 31 – letni mieszkaniec powiatu kępińskiego, nie dostosował prędkości do panujących warunków ruchu, stracił panowanie nad pojazdem i zjechał na skarpę przydrożnego rowu. Od kierowcy oraz 35 – letniego pasażera pojazdu funkcjonariusze wyczuli silą woń alkoholu. Po badaniu policyjnym alkomatem okazało się, że 31 – latek był pijany, miał w organizmie aż ponad 2,5 promila. W tej sytuacji policjanci zatrzymali skrajnie nieodpowiedzialnego kierowcę i jego prawo jazdy. Teraz amator jazdy na tzw.„podwójnym gazie” odpowie przed sądem, za przestępstwo kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości, za co grozi kara nawet do dwóch lat więzienia, utrata prawa jazdy i wysoka grzywna. Dodatkowo policjanci ukarali mężczyznę wysokim mandatem karnym, za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

12. Znaleziono piloty elektryczne

Wieruszowscy policjanci znaleźli piloty elektryczne. Przedmioty są do odebrania w Biurze Rzeczy Znalezionych w Starostwie Powiatowym w Wieruszowie.
6 kwietnia 2021 roku w godzinach porannych wieruszowscy policjanci znaleźli dwa piloty, prawdopodobnie od bramy wjazdowej. Przedmioty te leżały na jezdni ulicy Warszawskiej w Wieruszowie, tuż przed torowiskiem. Osoby, które posiadają wiedzę na temat własności przedmiotowych pilotów lub których własność stanowi odnalezione mienie, będące w stanie je opisać i rozpoznać, proszone są o kontakt z Biurem Rzeczy Znalezionych w Starostwie Powiatowym w Wieruszowie pod nr telefonu 62 78 13 941 lub osobiście.

13. Sezon motocyklowy tuż, tuż …

Każdego roku motocykliści wyczekują pierwszych oznak wiosny, aby wyjechać na drogi i rozpocząć kolejny sezon. Muszą jednak przy tym pamiętać, że jazda motocyklem to nie tylko przyjemność i adrenalina, ale przede wszystkim ogromna odpowiedzialność za bezpieczeństwo własne i innych uczestników ruchu drogowego.
Na bezpieczeństwo motocyklistów wpływ mają także kierowcy samochodów. Powinni oni mieć świadomość, że po drodze przemieszczają się także miłośnicy jednośladów, dlatego szczególnie ważne jest spoglądanie w lusterka. Jedni i drudzy muszą pamiętać o wzajemnym szacunku. Stosując te proste, ale skuteczne wskazówki, wszyscy przyczyniamy się do zapewnienia bezpieczeństwa na drogach.
Pamiętajmy, że obowiązkowy jest tylko kask, ale warto zainwestować także w kompletny strój motocyklowy. Należy pamiętać, że każde otarcie, nie wspominając nawet o kolizji czy wypadku, to w przypadku jednośladów w zasadzie pewny kontakt ciała z nawierzchnią. Już przy niskich prędkościach takie zdarzenie może skończyć się tragicznie, dlatego nie wsiadajcie na motocykl bez odpowiedniego zabezpieczenia.
Każdego roku wraz z nadejściem wiosny, policjanci ruchu drogowego w ramach realizowanych licznych działań prewencyjnych, ukierunkowują je również na dyscyplinowanie motocyklistów. Prowadzą pomiary prędkości i zwracają uwagę na stan techniczny motocykli.
Ważne, aby nie przeceniać swoich możliwości, gdyż często kończy się to niebezpieczną sytuacją – a nawet tragedią. Apelujemy o rozwagę i rozsądek na drodze. W roku 2020, w województwie łódzkim, doszło do 165 wypadków z udziałem motocyklistów, w których 22 poniosło śmierć a 146 zostało rannych.
Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o szczególną rozwagę. Pamiętajmy, że dobrym kierowcą nie jest ten, komu wydaje się że potrafi jeździć, ale ten kogo umiejętności przewidywania przewyższają umiejętności jazdy.

Opracował :
Oficer Prasowy
KPP w Wieruszowie
asp. sztab. Damian Pawlak

Ten wpis został opublikowany w kategorii Powiat Wieruszowski. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments