Odmrażamy gospodarkę i wspieramy polskich przedsiębiorców

W dniu dzisiejszym (17.05.2021), w związku z polepszającą się każdego dnia sytuacją epidemiczną i odmrażaniem polskiej gospodarki, wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński odwiedził Ptak Fashion City –  największe w Europie Środkowej Miasto Mody, gdzie codziennie funkcjonują tysiące firm produkujących odzież. Większość z tych marek to polscy producenci.

„Jesteśmy w momencie dość optymistycznym, w którym wychodzimy z różnego rodzaju obostrzeń epidemicznych, na co możemy sobie pozwolić w związku ze spadająca liczbą zakażeń jak i polepszającą się sytuacja w szpitalach.” – mówił na dzisiejszej konferencji prasowej wojewoda łódzki.

„Odmrażanie gospodarki z zachowaniem reżimu sanitarnego powoduje, że handel jest dziś bezpieczny. Wszystkie przepisy sanitarne są przestrzegane, dlatego zachęcam kupców i handlowców do powrotu do pracy. Kupując od producentów z województwa łódzkiego wspieramy polskiego pracownika i polskiego pracodawcę, a pieniądze tutaj wydane pracują zarówno na rozwój naszego regionu, jak i całej Polski.” – podkreślił wojewoda.

Tomasz Szypuła, prezes zarządu Ogólnopolskiej Federacji Małych i Średnich Przedsiębiorstw podziękował wojewodzie łódzkiemu za wizytę u przedsiębiorców i właścicieli polskich firm rodzinnych, które jeszcze w wielu przypadkach wciąż liżą rany po pandemii i to zarówno te zdrowotne jak i gospodarcze.

„Pana wizyta, to na pewno bardzo duże wsparcie dla przedsiębiorców ze strony władz centralnych, których Pan jest reprezentantem. Oby ta wizyta przyniosła jak największe owoce.” – zaznaczył Szypuła.

Olbrzymia pasja, profesjonalizm i codzienna ciężka praca powodują, że polskie marki coraz częściej podbijają globalne rynki i postrzegane są na świecie jako silne ogniwa całej gospodarki kraju.

Miasto Mody Ptak rozpoczęło swoją działalność w 1993r., a dziś jest centrum eksportu polskiej odzieży na rynki światowe. Dzięki konsekwentnie realizowanej strategii rozwoju dla przeważającej części właścicieli sklepów i butików odzieżowych w Polsce stanowi ono najważniejsze miejsce zaopatrzenia.

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Łódzkie. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments