Plaga nietrzeźwych kierowców

Pracowity weekend Kępińskich funkcjonariuszy, od piątku do niedzieli wyeliminowali z ruchu drogowego dziesięciu kierowców prowadzących swe pojazdy na tzw. podwójnym gazie.
Całkowity brak wyobraźni kieruje tymi, którzy po wypiciu alkoholu wsiadają za kierownicę pojazdów. Czyniąc tak, nie zdają sobie sprawy z konsekwencji, jakie wynikają z takiego zachowania.
W miniony weekend funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Kępnie zatrzymali dziesięciu nietrzeźwych kierujących.

W piątek o godzinie 14. 00 w Kępnie na ulicy Sportowej kierujący samochodem osobowym marki BMW 20 letni mieszkaniec Kępna kierował po drodze publicznej znajdując się w stanie nietrzeźwości 2,25 promila alkoholu w wydychanym powietrzu oraz spowodował kolizje drogową uderzając w pojazd marki Hyundai.

Aż siedmiu nietrzeźwych kierowców zostało zatrzymanych w sobotę.
O godzinie 7.50 policjanci Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali w Świbie do kontroli pojazd marki Peugeot, którego kierowcą był 38 letni mężczyzna mieszkaniec Olesna. Badanie na zawartość alkoholu wykazało 1,93 promila alkoholu. Ponadto podczas czynności służbowych okazało się, że mężczyzna ten znajduję się pod wpływem środka psychoaktywnego i posiada przy sobie woreczek foliowy z zapięciem strunowym z zawartością amfetaminy.
Do kolejnego zatrzymania doszło o godzinie 17:00 w m. Laski, gdzie kierujący samochodem osobowym marki Daewoo 51-letni mieszkaniec Kuźnicy Słupskiej w wydychanym powietrzu miał 1,78 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.
O godzinie 18.50 w m. Słupia pod Kępnem funkcjonariusze zatrzymali do kontroli pojazd marki Mazda, którego kierowca 32 -letni mężczyzna mieszkaniec Baranowa kierował pojazdem znajdując się w stanie po użyciu alkoholu 0,45 promila alkoholu oraz pod działaniem środka psychoaktywnego amfetaminy.
O godzinie 21.45 w m. Bralin policjanci zatrzymali do kontroli pojazd marki Volkswagen, którego kierowca 53 letni mieszkaniec Miechowa kierował pojazdem znajdując się w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało 2,70 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.
Godzinę później tj. o 22:45 w Chojęcinie na stacji paliw został ujęty nietrzeźwy kierowca pojazdem marki Mazda, jak się okazało miał w wydychanym powietrzu 2,26 promila alkoholu.
O godzinie 23:30 w Kępnie na ul. Warszawskiej zatrzymano kierującego pojazdem marki FORD 37 letniego obywatela Gruzji, który znajdował się w stanie pod działaniem alkoholu, odmówił podania się badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzy związku z powyższym została od niego pobrana krew do badań.
Dwadzieścia minut później o godzinie 23.50 na ul. Wieluńskiej w Kępnie funkcjonariusze zatrzymali do kontroli pojazd marki Volkswagen, którego kierujący 29 letni obywatel ukrainy również znajdował się w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało promil alkoholu w wydychanym powietrzu.

W niedzielę o godzinie 1.20 w m. Chojęcin, funkcjonariusze zauważyli pojazd marki Volkswagen i wydali kierowcy polecenie zatrzymania się do kontroli, jednak ten nie zatrzymał się i ze znaczą prędkością zaczął oddalać się w kierunku miejscowości Bralin. Policjanci natychmiast podjęli pościg za pojazdem i zatrzymali go w m. Bralin na ul. Wrocławskiej. Jak się okazało 33-letni kierujący mężczyzna obywatel Ukariny był nietrzeźwy. W wydychanym powietrzu miał 2,50 promila alkoholu.
Do ostatniego zdarzenia doszło w Bralinie na ul. Namysłowskiej, gdzie kierujący pojazdem marki Fiat 55-letni mieszkaniec Bralina kierując w stanie nietrzeźwości 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu stracił panowanie nad pojazdem i wjechał w opłotowanie posesji.

Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie, zatrzymani mężczyźni poniosą konsekwencje. Każdy z nietrzeźwych kierujących został zatrzymany oraz osadzony w policyjnych pomieszczeniach dla osób zatrzymanych. Każdy z nich stracił już uprawnienia do kierowania.
Przypominamy, że za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości lub podobnie działającego środka zagrożone jest karą do 2 lat więzienia, grzywną oraz zakazem prowadzenia pojazdów.

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments